Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2021, 13:55

Far Cry 6 nie uruchamia się po ostatnim patchu. Fani znaleźli jednak sposób

Ostatni patch do Far Cry 6 popsuł pecetową wersję gry. Wielu użytkowników donosi, że nie może wcale uruchomić tej produkcji. Na szczęście fani wymyślili kilka sposobów na obejście tego problemu.

Ubisoft popsuł pecetową wersję Far Cry 6. Winna jest aktualizacja wypuszczona 16 listopada. Oficjalne forum wydawcy zapełniło się wpisami sfrustrowanych graczy, którzy donoszą, że po zainstalowaniu patcha gra przestała się w ogóle uruchamiać lub też wita użytkownika wiecznym czarnym ekranem.

Od wydania aktualizacji minęły już dwa dni, a gra nadal nie została naprawiona. Na szczęście gracze sami wykombinowali dwie metody obejścia tych problemów.

Metoda #1, łatwiejsza

Jeśli macie problemy z uruchomieniem Far Cry 6, to najpierw spróbujcie zmienić w ustawieniach systemu Windows klawiaturę z polskiej na angielską.

Ta metoda sprawdziła się u wielu graczy, ale jeśli nie zadziała u Was (lub też nie macie ochoty na ciągłe zmienianie ustawień klawiatury, gdy tylko chcecie sobie pograć), to wypróbujcie drugi sposób.

Metoda #2, trudniejsza

Druga metoda wymaga zmiany w folderze z grą. Znajdziecie w nim katalogi „bin” oraz „bin_plus” Wystarczy, że skopiujecie wszystkie pliki z drugiego z nich do pierwszego.

Oczywiście, zalecamy zrobienie kopii zapasowych obu folderów, zanim zabierzecie się do podmiany plików.

Jeśli żadna z tych metod nie zadziała w Waszym przypadku, to musicie uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalną poprawkę.

Przypomnijmy, że Far Cry 6 ukazał się 7 października tego roku na pecetach oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra dostępna jest również w ramach usługi Google Stadia.

16 listopada wydano Vaas: Insanity, czyli pierwszy duży dodatek do gry, pozwalający na wcielenie się w jednego z łotrów z trzeciej części cyklu. Na powrót Vaasa czekało wiele osób, więc pojawienie się wadliwej aktualizacji w dniu premiery DLC było szczególnie irytujące.

  1. Recenzja gry Far Cry 6 - to dobra gra. Tylko dobra
  2. Far Cry 6 – oficjalna strona
  3. Ubisoft – oficjalna strona
  4. Far Cry 6 - poradnik do gry