Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2020, 18:01

autor: Dariusz "DM" Matusiak

Fani Flight Simulatora 2020 udostępnili ponad 100 darmowych skórek samolotów

Ponad 100 malowań samolotów za darmo. Tak na razie wygląda fanowski projekt miłośników Microsoft Flight Simulatora 2020, a liczba skórek ciągle rośnie.

Fani Flight Simulatora 2020 udostępnili ponad 100 darmowych skórek samolotów - ilustracja #1
W MFS2020 pojawiły się skórki znanych linii lotniczych – na razie nieoficjalnie.

Twórcy nowego Microsoft Flight Simulatora nieco się ociągają z wprowadzaniem oficjalnych malowań samolotów dostępnych w grze. Być może stanie się to w pierwszym patchu, który zapowiadany jest na czwartek 27 sierpnia. Społeczność fanów skupiona wokół najnowszego dzieła studia Asobo i Microsoftu postanowiła więc wziąć sprawy w swoje ręce, by w końcu mieć możliwość latania w barwach znanych linii lotniczych. Wspólnymi siłami stworzono i wydano paczkę 108 skórek (na obecną chwilę), którą każdy może ściągnąć za darmo i dodać do gry.

W zestawie oznaczonym jako wersja 6.2 znajdziemy ponad setkę malowań dla jedenastu samolotów. Wśród nich znajdują się oficjalne barwy popularnych przewoźników, jak i zupełnie fikcyjne skórki nawiązujące do znanych firm czy motywów. Pakiet możecie ściągnąć z tego adresu, a instrukcję instalacji obejrzeć na filmie – tutaj.

Fani Flight Simulatora 2020 udostępnili ponad 100 darmowych skórek samolotów - ilustracja #2
Alternatywne malowania mają również i mniejsze samoloty.

Musimy jednak dodać, że wszystkie te malowania powstały nieoficjalnie i nie mają żadnego wsparcia ze strony twórców gry. Mogą występować w nich różne błędy i przeinaczenia. Niemniej jest to bardzo pozytywna inicjatywa fanów, którzy szybko zorganizowali się, rozpoczęli proces akceptacji i weryfikacji skórek od chętnych modderów, by wszystko spełniało pewne standardy i było dostępne w jednym miejscu. Aktualnie serwer Discord MSFS Livery Mega Pack liczy sobie ponad 4000 członków.

Biorąc pod uwagę, że część oficjalnych skórek może być płatna, a termin ich pojawienia się jest nieznany, oferta społeczności miłośników Microsoft Flight Simulatora wydaje się na początek całkiem atrakcyjna. W tak dużym zestawie na pewno będzie można wybrać coś dla siebie.