Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 czerwca 2015, 12:35

autor: Adrian Werner

Fallout Shelter nie traci na popularności – codziennie gracze rozgrywają 70 milionów sesji

Największy mobilny przebój tego miesiąca, czyli Fallout Shelter, wciąż radzi sobie doskonale. Produkcja pozostaje bowiem najchętniej pobieraną grą w ofercie App Store.

Krótko po premierze Fallout Shelter na iOS pisaliśmy o szalonej popularności tej produkcji. Wtedy nie było pewne, czy gra nie okaże się fenomenem, który potrwa jedynie kilka dni. Okazuje się jednak, że na razie trzyma się bardzo dobrze.

Obecnie Fallout Shelter pozostaje najchętniej pobieraną darmową grą w usłudze App Store. Pozycję tę utrzymuje nie tylko w rankingu globalnym, ale również w 48 państwach. Ponadto jest także najpopularniejszą darmową aplikacją w 25 krajach. Co więcej, obecnie każdego dnia gracze rozgrywają aż 70 milionów sesji w wykreowanym przez autorów postapokaliptycznym świecie.

Te liczby są niezwykle imponujące, więc nic dziwnego, że Todd Howard, czyli dyrektor w studiu Bethesda, nie kryje swojego zadowolenia. Podkreślił on, że jest to pierwsza mobilna produkcja zespołu, więc jej popularność jest niezwykle satysfakcjonująca. Ponadto z zadowoleniem stwierdził, że jego ekipa sukces zawdzięcza temu, że Fallout Shelter oferuje więcej głębi niż większość konkurencyjnych produkcji tego typu, jak również zastosowaniu sprawiedliwego systemu mikropłatności, który nie doi gracza. Zamiast tego wszystko, co możemy znaleźć w wirtualnym sklepiku, jest autentycznie opcjonalne, a mimo to ludzie z przyjemnością wydają tam pieniądze, pomimo, że nie są do tego zmuszani.

Przypomnijmy, że Fallout Shelter dostępne jest obecnie wyłącznie w wersji na iOS. Autorzy pracują już jednak nad konwersją na Androida, która ma zadebiutować za kilka miesięcy. Gra jest strategią ekonomiczną, w której zadaniem gracza jest zarządzanie schronem przeciwatomowym. Do naszych obowiązków należy m.in. dbanie o stan techniczny, gospodarowanie zapasami oraz przede wszystkim zaspokajanie potrzeb i oczekiwań ocalonych. Zabawę utrudnia fakt, że na schron regularnie przypuszczane są ataki, a do tego musimy poradzić sobie z zdesperowanymi ludźmi szukającymi schronienia.

  1. Fallout Shelter w App Store
  2. Recenzja gry