Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2015, 15:05

autor: Entelarmer

Take-Two rezerwuje kolejne domeny - Mafia III potwierdzona?

Firma Take-Two Interactive zarezerwowała niedawno 4 nowe adresy internetowe, które jednoznacznie odwołują się do trzeciej części serii Mafia. Wygląda więc na to, że w najbliższych miesiącach możemy oczekiwać oficjalnej zapowiedzi Mafii III.

Czyżby Mafia III miała pojawić się na targach Gamescom? - Take-Two rezerwuje rezerwuje kolejne domeny - Mafia III potwierdzona? - wiadomość - 2015-06-29
Czyżby Mafia III miała pojawić się na targach Gamescom?

Już od dłuższego czasu krążyły pogłoski o powstaniu gry Mafia III – kontynuacji słynnej gangsterskiej serii. Utworzenie przez firmę Take-Two Interactive studia Hangar 13, skupiającego byłych pracowników 2K Czech (odpowiedzialnego za dwie poprzednie odsłony cyklu) oraz późniejsza wypowiedź Ricka Pasqualone’a o mających się ukazać „wkrótce” nowych informacjach związanych z Mafią podsyciły nadzieje fanów. A chociaż od stycznia nie słyszeliśmy nic na temat Mafii III, niedawne działania Take-Two zdają się wskazywać, że ten stan rzeczy wkrótce się zmieni – jak podają użytkownicy forum NeoGAF, 25 czerwca firma zarejestrowała cztery nowe domeny o wiele mówiących nazwach: mafia3thegame.com, mafiaIIIthegame.com, mafiathree.com oraz mafiathreethegame.com.

O ile wcześniejsze doniesienia mogły być traktowane co najwyżej jako pogłoski lub wręcz spekulacje, o tyle powyższe domeny wyraźnie wskazują, że nawet jeśli „trójka” jeszcze nie powstaje (w końcu wydawcom zdarza się rejestrować adresy internetowe niejako na zapas), to twórcy poważnie myślą nad stworzeniem nowej Mafii. Pozostaje jedynie czekać na ewentualną oficjalną zapowiedź, być może na nadchodzących targach Gamescom, które rozpoczną się 5 sierpnia.