Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 5 sierpnia 2021, 17:33

Fallout 4 zmieniony w Stalkera; zobaczcie imponujący efekt działania 194 modów

Kolejny gracz udowodnił, że Fallouta 4 można przemienić w całkowicie inną grę. Z tym zestawem modów zmienia się ona nie do poznania.

W SKRÓCIE:
  • Twórca kanału Ded String zmienił Fallouta 4 w grę przypominającą STALKER-a.
  • Aby tego dokonać, użył aż 194 modów.
  • Zmianom uległy grafika, sceneria oraz przedmioty dostępne w grze.

W momencie swojej premiery Fallout 4 nie przypadł do gustu wielu fanom serii. Nie da się jednak ukryć, że potencjał tkwiący w produkcji jest olbrzymi. W dużym stopniu wpływa na to imponująca liczba modów, które możemy zastosować, by przerobić grę w sposób dla nas odpowiedni. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić ją w rasowy horror, kolorową i zwariowaną apokalipsę rodem z RAGE 2 lub coś przypominającego swoim wyglądem kryminał noir.

Twórca kanału Ded String wybrał jednak inny kierunek i przemienił Fallouta 4 w grę, która powinna wyglądać znajomo polskim graczom. Opublikowany przez niego materiał (widoczny poniżej) ukazuje bowiem produkcję, która swoim nastrojem oraz szatą graficzną przypomina ukraińskiego STALKER-a. Zamiast pustkowia, na którym radioaktywność wytępiła prawie całą roślinność, film przedstawia świat opanowany przez naturę. Liczne drzewa ograniczają widoczność i zdają się pożerać resztki cywilizacji. Cała mapa okolic Bostonu zmieniona została w dzikie i mroczne tereny.

Wrażenie obcowania z dziełem deweloperów zza naszej wschodniej granicy potęguje również zmiana szaty graficznej. Autor filmu zastosował bowiem modyfikacje, dzięki którym kolorystyka zdaje się być o wiele zimniejsza i bardziej przytłaczająca. Do gry wprowadzone zostały również nowe efekty pogodowe, które potrafią sprawiać niesamowite wrażenie podczas przedzierania się przez miejskie ruiny.

Aby w pełni zmienić styl Fallouta 4, potrzebne było jednak dodanie do niego także odpowiedniego ekwipunku. W grze pojawiły się więc nowe pancerze i inne elementy garderoby, a także wiele uzbrojenia. Wszystkie wspomniane elementy prezentują przy tym styl znacznie odbiegający od tego, do czego przyzwyczaiła nas gra Bethesdy. Zamiast ekstrawaganckich ubrań zobaczyć możemy więc stroje przywodzące na myśl ubiór fanów survivalu. Zamiast laserowych karabinów w nasze ręce możemy zaś wziąć broń wyglądającą o wiele bardziej znajomo.

To oczywiście nie jedyne zmiany, jakich dokonał twórca kanału Ded String. Wykorzystał on bowiem aż 194 mody. Gracze, którzy chcieliby również doprowadzić Fallouta 4 do takiego stanu, mogą skorzystać z listy, którą przygotował youtuber. Jeśli podejmiecie się tego wyzwania, czeka Was jednak naprawdę sporo pobierania.