Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2019, 10:45

autor: Serek

Fallout 2287: Nuclear Winter zmienia Fallouta 4 w survival

W sieci pojawiła się nowa wersja moda Fallout 2287: Nuclear Winter do gry Fallout 4. Modyfikacja wprowadza przede wszystkim wiele zmian w mechanice oraz dużo, dużo śniegu.

Fallout 4 to (podobnie jak poprzednie części) plac zabaw dla modderów. - Fallout 2287 - Nuclear Winter zmienia Fallouta 4 w survival - wiadomość - 2019-09-23
Fallout 4 to (podobnie jak poprzednie części) plac zabaw dla modderów.

Modder o pseudonimie D1v1ne122 wypuścił nową wersję modyfikacji pod tytułem Fallout 2287 - Nuclear Winter do gry Fallout 4. Mod jest skierowany do graczy, którzy mają ochotę znacznie urozmaicić sobie rozgrywkę, a także spędzić trochę czasu w krainie niczym ze Skyrima, tylko z dodatkowym promieniowaniem. Spoglądając na ogrom wprowadzonych zmian i ciekawych pomysłów, można być pod naprawdę dużym wrażeniem dokonań fana. Zachęcam do zapoznania się z jego autorskim materiałem, w którym omawia wprowadzone nowości.

Oczywiście pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest biały kolor wylewający się z ekranu, ale prawdziwe nowości kryją się w mechanice. A tych jest naprawdę dużo. Gracze będą musieli zadbać o odpowiednią temperaturę ciała bohatera. Niezbędne okażą się grubsze ubrania i baczna obserwacja warunków atmosferycznych. Zmieni się również podejście do tematu „mokrości” bohatera. Każda sekunda spędzona w zimnej wodzie będzie miała wpływ na temperaturę ciała, a wyziębienie może doprowadzić do śmierci.

Na szczęście twórca modyfikacji pomyślał również o ciekawych sposobach ogrzania się. Wszystkie przedmioty, które emitują ciepło, będą miały zbawienny wpływ na naszą postać. Miotacze ognia, kuchenki, ogniska - rozmaite obiekty emitujące ciepło przysłużą się protagoniście. Każdy narciarz wie, ile znaczy dobra izolacja odzieży. Teraz dowiedzą się tego również gracze Fallouta 4. Modder wprowadził czynnik izolacji, który określa zdolność pancerzy do utrzymania ciepła.

Wprowadzone przez modyfikację zmiany mają szansę zupełnie przebudować doświadczenie z rozgrywki. Jeśli jesteście zainteresowani pobraniem moda, możecie to zrobić tutaj. Tymczasem przypominamy, że Fallout 4 został wydany 10 listopada 2015 roku na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4, a produkcja (podobnie jak poprzednie części) stanowi idealny plac zabaw dla twórców własnych treści.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fallout 4