Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2013, 09:56

autor: luckie

Fable Legends „pierwszym sezonem gry” – kolejne „odcinki” w formie DLC

Studio Lionhead zamierza przez długi czas rozbudowywać Fable Legends za sprawą zawartości popremierowej. Nowe rozdziały opowieści będą ukazywać się przez lata, najprawdopodobniej jako dodatki DLC.

Fani Fable Legends będą mieli do czego wracać na długo po premierze gry - Fable Legends „pierwszym sezonem gry” – kolejne „odcinki” w formie DLC - wiadomość - 2013-10-22
Fani Fable Legends będą mieli do czego wracać na długo po premierze gry

Wygląda na to, że napisy końcowe nie będą oznaczać końca historii rozpoczętej w Fable Legends. W wywiadzie dla serwisu IGN Benelux dyrektor gry, David Eckelberry, zdradził, że fabuła produkcji nie tylko nie utonie w wieloosobowej otoczce, ale będzie dość długo rozwijana po wydaniu Fable Legends. Studio Lionhead planuje przez dłuższy czas wypuszczać popremierową zawartość, rozbudowującą oryginalną produkcję. David Eckelberry powiedział:

"Nie chcemy, aby Fable Legends kończyło się wraz z przejściem gry. Myślcie o tym, jak o sezonach i odcinkach. Fable Legends można nazwać pierwszym sezonem, a nowe misje i historie pojawią się w przyszłości, np. w formie DLC.”

Niedawno twórcy zapowiadali, że Fable Legends będzie rozwijane przez 5-10 lat od premiery – a więc najpewniej do początku kolejnego cyklu konsol. Teraz ponownie potwierdzili, że gra będzie ewoluować na przestrzeni lat, a nie miesięcy. Innymi słowy Fable Legends ma stanowić bazę dla dużego, wieloosobowego projektu osadzonego w uniwersum Albionu.

Fable Legends zapowiedziano na tegorocznych targach gamescom. W odróżnieniu od rdzennych gier z cyklu (Fable: Zapomniane Opowieści, Fable II i Fable III), które oferowały wyłącznie rozgrywkę solową, Legends skupi się na kooperacji dla czterech osób. Znajdzie się w nim też miejsce dla elementu rywalizacji, ponieważ czarnym charakterem również będzie mógł sterować gracz. Fable Legends to tytuł przeznaczony ekskluzywnie na konsolę Xbox One i ma on korzystać z serwera w chmurze. Beta-testy produkcji ruszą w przyszłym roku, a premiera pełnej wersji powinna się odbyć przed końcem 2014 roku.

  1. Oficjalna strona gry Fable Legends