Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 kwietnia 2013, 16:12

autor: Olek

EVE Online – komiks i telewizyjny serial na motywach opowiastek graczy

Podczas zakończonego wczoraj konwentu EVE Fanfest firma CCP Games ogłosiła plany produkcji telewizyjnego serialu oraz komiksu. Ich fabuła oparta zostanie na motywach autentycznych zdarzeń, jakich doświadczyli gracze EVE Online.

Jeszcze przez osiem dni zgłaszać można własne historie związane z EVE Online. - EVE Online – komiks i telewizyjny serial na motywach opowiastek graczy - wiadomość - 2013-04-28
Jeszcze przez osiem dni zgłaszać można własne historie związane z EVE Online.

Prób filmowych i komiksowych adaptacji gier było już wiele. Ekipa studia CCP Games wpadła jednak na oryginalny pomysł, który przedstawiła uczestnikom tegorocznego konwentu EVE Fanfest. Deweloperzy chcą, aby fabułę serialu telewizyjnego oraz serii komiksów stworzyli sami gracze, opowiadając o własnych przygodach w grze EVE Online. Propozycje można zgłaszać do 6 maja za pośrednictwem strony internetowej: EVE Online True Stories.

O wyborze najciekawszych historii zadecyduje społeczność gry EVE Online poprzez głosowanie, którego wyniki poznamy po 21 maja. Zgodnie z intencją ekipy CCP Games, opowieści graczy staną się bezpośrednim źródłem inspiracji dla scenarzystów, pisarzy i rysowników.

Jak ujawniono w trakcie EVE Fanfest, reżyserem serialu telewizyjnego na motywach EVE Online będzie Baltasar Kormakur, którego dorobek filmowy obejmuje takie tytuły jak 101 Reykjavik, Kontrabanda oraz The Deep. Na razie nie wiadomo, kiedy miałyby rozpocząć się zdjęcia, ale najprawdopodobniej upłynie jeszcze trochę czasu, bowiem obecnie 47-letni Islandczyk zajęty jest pracą nad filmem 2 Guns oraz pilotem nowego serialu telewizji HBO - The Missionary.

Historie opowiedziane przez społeczność graczy EVE Online staną się podstawą fabuły serialu telewizyjnego i komiksu. - EVE Online – komiks i telewizyjny serial na motywach opowiastek graczy - wiadomość - 2013-04-28
Historie opowiedziane przez społeczność graczy EVE Online staną się podstawą fabuły serialu telewizyjnego i komiksu.

„Universum EVE pełne jest zdumiewających opowieści o wielkich bitwach, śmiałych grabieżach i zagmatwanych intrygach politycznych. Wszystkie one złożą się na niesamowity serial. Okazja do współpracy z fanami EVE otwiera różnego rodzaju ekscytujące możliwości” – podkreślił Kormakur.

Część z historii opowiedzianych przez graczy znajdzie się także na kartach komiksu firmy Dark Horse. Według wstępnych ustaleń, EVE: True Stories ukaże się jesienią tego roku w formie bezpłatnego e-booka oraz aplikacji mobilnej. Zimą wydawca planuje wypuścić 184-stronicowy album EVE: Source, zawierający ilustracje oraz przewodnik po grze EVE Online. W planach jest również powieść rysunkowa EVE: True Stories, która doczeka się wydania w twardej oprawie.

  1. CCP's True Stories website
  2. Oficjalna strona internetowa gry EVE Online