Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 sierpnia 2019, 17:50

Ewan McGregor powróci jako Obi-Wan w serialu Disney Plus

Jak donoszą hollywoodzkie serwisy informacyjne, aktor Ewan McGregor wcieli się ponownie w mistrza Jedi Obi-Wana Kenobiego w serialu przygotowywanym z myślą o serwisie streamingowym Disney+. Oficjalna zapowiedz serii nastąpi najpewniej pod koniec przyszłego tygodnia.

Jak donoszą największe hollywoodzkie serwisy informacyjne, Ewan McGregor wcieli się ponownie w postać mistrza Jedi Obi-wana Kenobiego w nowym serialu przygotowywanym z myślą o platformie streamingowej Disney+. Aktor finalizuje w tej chwili kontraktowe negocjacje z Lucasfilm. Nowa seria skupi się na przygodach bohatera, które rozgrywały się na przestrzeni 20 lat dzielących wydarzenia przedstawione w trzecim i czwartym filmowym epizodzie Star Wars.

Plotki o projekcie związanym z Obi-Wanem zaczęły pojawiać się niedługo po premierze Przebudzenia mocy. Spekulacje na jego temat podgrzewał również McGregor. Dawał on wielokrotnie do zrozumienia, że choć raz jeszcze chciałby zagrać mistrza Jedi, który dla większości fanów gwiezdnej sagi był najciekawszą postacią w trylogii prequeli George'a Lucasa. Formalna zapowiedź serii będzie miała miejsce najprawdopodobniej podczas oficjalnego disnejowskiego konwentu D23, który odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia.

Dla wielu fanów kreacja Ewana McGregora była najlepszym elementem prequeli.

W 2017 roku Disney przerwał spekulacje fanów i praktycznie potwierdził, że Obi-Wan w bliżej niesprecyzowanym jeszcze czasie powróci we własnym filmie. Po porażce finansowej filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie, a także zauważalnie słabnącym zainteresowaniu kosmiczną sagą, wytwórnia porzuciła pomysł produkowania kolejnych kinowych spin-offów. Uwaga giganta skierowała się jednak w stronę tworzonej przez niego platformie Disney+. Spółka liczy, że nowe produkcje osadzone w uniwersum Star Wars będą hitami na miarę Grę o tron, które staną się magnesem przyciągającym nowych subskrybentów. Obecnie w preprodukcji znajduje się już drugi sezon serialu Star Wars: The Mandalorian (premiera jego pierwszych odcinków będzie miała miejsce pod koniec roku), a także nienazwana jeszcze seria poświęcona Cassianowi Andorowi znanemu z filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie.

Finałowy pojedynek Obi-Wana i Dartha Maula mogliśmy zobaczyć w ubiegłym roku, w animowanym serialu Star Wars: Rebelianci.

Trudno w tej chwili powiedzieć o czym może traktować nowy serial. Teoretycznie scenarzyści mają ogromne pole do popisu, a przygody Obi-Wana nie muszą być ograniczone jedynie do pustynnego Tatooine. Jest wielce prawdopodobne, że producenci z Lucasfilm wykorzystają elementy przedstawione widzom w Han Solo: Gwiezdne wojny – historie. Głównym oponentem Ewana McGregora może być więc organizacja prowadzona przez Dartha Maula, w której poważną rolę odgrywa również Qi'ra – przyjaciółka Hana Solo. Fani animowanego serialu Wojny klonów, który notabene otrzyma wkrótce długo oczekiwany siódmy sezon, z pewnością wiedzą, że za jego sprawą Maul stał się jednym z najbardziej kompleksowych i ciekawych czarnych charakterów w uniwersum Sar Wars. Ostatni pojedynek dawnego Sitha oraz mistrza Jedi mogliśmy zobaczyć w ubiegłym roku, w finałowym sezonie Star Wars: Rebelianci. Seria ta również może być istotnym źródłem inspiracji dla scenarzystów.

  1. Oficjalna strona marki Gwiezdne wojny