Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2021, 14:55

autor: AlexB

ETS2 1.40 i ATS 1.40 - patche w końcu wydane, wprowadzają spore zmiany

Zarówno Euro Truck Simulator 2, jak i American Truck Simulator otrzymały duże aktualizacje oznaczone numerem 1.40. Ich główną atrakcją jest nowy system oświetlenia, którym studio SCS Software chwali się już od dłuższego czasu.

W SKRÓCIE
  1. Aktualizacje 1.40 do ETS2 oraz ATS są już dostępne.
  2. Ich główną funkcją jest dodanie do obu tych gier nowego systemu oświetlenia.
  3. Prócz tego patch do ETS2 dodaje m.in. nowe malowania do DLC Super Stripes Paint Jobs Pack oraz dwa miasta do DLC Vive la France!, a także wprowadza kolejną porcję poprawek do mapy Niemiec.
  4. Natomiast aktualizacja do American Truck Simulator dodaje nowe typy podwozia, punkt widokowe w Nowym Meksyku i Oregonie, a także opcje personalizacji ciężarówki Western Star 49X.

Po przeszło miesiącu otwartych beta-testów miłośnicy wirtualnych ciężarówek w końcu się doczekali – aktualizacje 1.40 do Euro Truck Simulator 2 oraz American Truck Simulator są już oficjalnie dostępne. Mają one jedną główną cechę wspólną, czyli nowy system oświetlenia. Studio SCS Software chwali się nim już od dłuższego czasu. Czeska ekipa postawiła sobie za cel zmianę zarówno naturalnego, jak i sztucznego światła pochodzącego z lamp ulicznych czy wnętrza kabiny naszego pojazdu w taki sposób, by bardziej je urzeczywistnić. W konsekwencji możemy się spodziewać chociażby bardziej realistycznych odbić czy warunków pogodowych. Więcej szczegółów możecie znaleźć w tym miejscu.

Jak zdradził przedstawiciel SCS Software na oficjalnym blogu studia, przygotowanie nowego systemu oświetlenia dla ETS2 oraz ATS zajęło programistom, specjalistom od efektów wizualnych itp. mnóstwo godzin pracy. Konieczne było dokonanie wielu zmian w kodzie gry, a także poprawek modeli oraz podmian tekstur. Czeski zespół ma jednak nadzieję, że jego wysiłek sprawi, iż obcowanie z przebojowymi symulatorami ciężarówek będzie jeszcze przyjemniejsze. Jeśli stałoby się inaczej, to gracze są zachęcani do tego, by zgłaszali swoje uwagi. Z pewnością zostaną one rozpatrzone przez twórców.

Pomijając kwestię oświetlenia, patche 1.40 do Euro Truck Simulator 2 oraz American Truck Simulator dość wyraźnie różnią się zawartością. Przyjrzyjmy się im zatem oddzielnie.

Aktualizacja 1.40 do ETS2

Wraz z najnowszą łatką do Euro Truck Simulator 2 poprawek doczekał się kolejny fragment wirtualnych Niemiec. Tym samym trwający już od dłuższego czasu projekt Revisiting Germany dotarł do swojej finałowej fazy. W jej ramach specjalnie oddelegowany zespół kompletnie przebudował drogi i autostrady w tej części naszych zachodnich sąsiadów, które nie były dotknięte w poprzednich aktualizacjach. Pokuszono się także o dość mocną transformację okolic Dortmundu, Kolonii, Dusseldorfu i Duisburga.

 - ETS2 1.40 i ATS 1.40 - patche w końcu wydane, wprowadzają spore zmiany - wiadomość - 2021-03-24

Ponadto posiadacze DLC Vive la France! dzięki aktualizacji 1.40 mogą się cieszyć z dwóch nowych miast - Bajonna oraz Lacq. Dodano także dwa nowe węzły komunikacyjne w Tuluzie i Bordeaux. Są one częścią przygotowań do premiery rozszerzenia Iberia, która ma nastąpić w przyszłym miesiącu.

W końcu patch 1.40 wprowadza do ETS2 dwa nowe malowania przyczep i ciężarówek, wchodzące w skład DLC Super Stripes Paint Jobs Pack. Zostały one wybrane podczas głosowania społeczności na Facebooku i możecie je zobaczyć poniżej.

 - ETS2 1.40 i ATS 1.40 - patche w końcu wydane, wprowadzają spore zmiany - wiadomość - 2021-03-24
 - ETS2 1.40 i ATS 1.40 - patche w końcu wydane, wprowadzają spore zmiany - wiadomość - 2021-03-24

Jeśli jesteście ciekawi dodatkowych szczegółów na temat aktualizacji 1.40 do Euro Truck Simulator 2, to zachęcamy do odwiedzenia tej strony. Znajdziecie tam między innymi dokładny spis zawartości patcha.

Aktualizacja 1.40 do ATS

Jeśli natomiast chodzi o American Truck Simulator, to aktualizacja 1.40 wprowadza szeroki wybór typów podwozia - 4x2, 8x4 i 8x6. Można je dowolnie zmieniać w zależności od tego, jaki ładunek mamy w danej chwili do przewiezienia. Ponadto zwiększono liczbę opcji personalizacji ciężarówki Western Star 49X, która pojawiła się w grze w ramach darmowego DLC we wrześniu ubiegłego roku.

 - ETS2 1.40 i ATS 1.40 - patche w końcu wydane, wprowadzają spore zmiany - wiadomość - 2021-03-24

Ekipa z SCS Software nie zapomniała także o poprawkach na mapie American Truck Simulator. W Nowym Meksyku i Oregonie pojawiło się kilka nowych interesujących punktów widokowych, które można odwiedzić. Znajdziecie je podjeżdżając w okolice ikonek znaków zapytania znajdujących się na mapie.

 - ETS2 1.40 i ATS 1.40 - patche w końcu wydane, wprowadzają spore zmiany - wiadomość - 2021-03-24

Dokładny spis zawartości aktualizacji 1.40 do American Truck Simulator jest podany w tym wpisie na blogu. Możecie tam też zobaczyć screeny dokładniej prezentujące świeżo dodane elementy.

  1. Oficjalna strona Euro Truck Simulator 2
  2. Oficjalna strona American Truck Simulator