Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2018, 16:05

Niemcy w Euro Truck Simulator 2 doczekają się odświeżenia

Deweloperzy ze studia SCS Software zapowiedzieli, że zamierzają odświeżyć tereny znane z podstawowej wersji popularnej gry Euro Truck Simulator 2. Jako pierwsze renowacji doczekają się Niemcy.

Choć od premiery Euro Truck Simulator 2 minęło już niemal sześć lat, jego twórcy z czeskiego studia SCS Software ani myślą kończyć wsparcia dla niego. Do tej niezwykle popularnej produkcji odwzorowującej pracę kierowcy ciężarówki wciąż powstają nowe rozszerzenia powiększające mapę (kolejne, roboczo zatytułowane Beyond the Baltic Sea, ma zadebiutować jeszcze w tym roku) oraz aktualizacje poprawiające niektóre aspekty zabawy. Jeszcze na dobre nie opadł kurz po premierze poprzedniego patcha, dodającego między innymi nowe części, którymi można ulepszać pojazdy, a już pojawiła się zapowiedź kolejnego. Jak się okazało, będzie on szczególny. W łatce 1.32 twórcy rozpoczną bowiem proces odświeżania terenów znanych z podstawowej wersji tytułu. Na pierwszy ogień idą Niemcy.

Niemieckie miasta w ETS 2 wkrótce nabiorą nieco więcej życia. - Niemcy w ETS 2 doczekają się odświeżenia - wiadomość - 2018-05-29
Niemieckie miasta w ETS 2 wkrótce nabiorą nieco więcej życia.

Nadrzędnym celem pracowników studia SCS Software jest przystosowanie starych dróg i miast, by były bliższe obecnym standardom graficznym i nie odstawały tak bardzo od terenów przygotowanych na potrzeby DLC. Pierwsze efekty ich prac możecie podziwiać w niniejszej wiadomości. Na pierwszy rzut oka widać zmiany w teksturach jezdni, dodanie budynków i drzew oraz zwiększenie pasów ruchu na słynnych niemieckich autobahnach, by lepiej odwzorowywały ich rzeczywiste odpowiedniki. Jak zaznaczyli twórcy, nie wszystkie okolice doczekają się drastycznej metamorfozy. Część z nich po prostu zostanie doszlifowana, bez przekształcenia ich pierwotnego charakteru.

Jedno z miast przed i po renowacji. - Niemcy w ETS 2 doczekają się odświeżenia - wiadomość - 2018-05-29
Jedno z miast przed i po renowacji.

Do prac nad odświeżeniem starych terenów Euro Truck Simulator 2 oddelegowano niewielką grupę projektantów map. Oznacza to, że renowacja okolic znanych z podstawowej wersji gry nie wpłynie na tempo powstawania nowej zawartości. Ma to jednak pewne konsekwencje. Mały zespół oznacza, że wirtualne Niemcy nie zostaną odnowione zbyt szybko. Obszar jest zbyt duży i kolejne elementy mają być odświeżane w etapach. Twórcy rozpoczęli od północy i stopniowo będą posuwali się na południe. Aktualizacja 1.32 będzie zatem zaledwie pierwszym krokiem na długiej drodze do renowacji całych wirtualnych Niemiec.

Fragment jednej z dróg przed i po renowacji. - Niemcy w ETS 2 doczekają się odświeżenia - wiadomość - 2018-05-29
Fragment jednej z dróg przed i po renowacji.

Czesi ze studia SCS Software zamierzają odnowić nie tylko Niemcy i pozostałe obszary znane z podstawowej wersji Euro Truck Simulator 2. W planach jest również renowacja regionów dodanych przez starsze DLC. W przyszłości możemy się zatem spodziewać między innymi odświeżonej Polski oraz krajów skandynawskich.

Premiera aktualizacji 1.32 do Euro Truck Simulator 2 nie jest na razie znana. Wygląda jednak na to, że warto na nią czekać. Jeśli ktoś jest niecierpliwy i chciałby zmian już teraz, może wypróbować modyfikację ProMods, która nie tylko odświeża stworzone przez studio SCS Software tereny, ale również dodaje zupełnie nowe. Więcej na jej temat możecie przeczytać na oficjalnej stronie.