Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2021, 12:11

autor: Qskan

ETS 2 i ATS Patch 1.40 - SCS chwali się lepszą grafiką. Oświetlenie w szczegółach

Studio SCS Software podzieliło się ze społecznością szczegółami odnośnie zmian w Euro Truck Simulator 2 oraz American Truck Simulator. Obie produkcje w nadchodzącym patchu 1.40 otrzymają znacznie ulepszony model oświetlenia.

W SKRÓCIE:
  • Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator otrzymają znaczną zmianę graficzną w aktualizacji 1.40.
  • W obu tytułach poprawiony zostanie model oświetlenia.
  • Zmiany obejmą wiele aspektów, takich jak naturalne światło dzienne, wygląd zjawiska pogodowe, a także sztuczne źródła oświetlenia.

Zarówno Euro Truck Simulator 2, jak i American Truck Simulator dostaną w najnowszej aktualizacji usprawniony model oświetlenia – taką informacje twórcy z SCS Software zamieścili wczoraj na swoim blogu, jednocześnie dzieląc się ze społecznością większą ilością detali. Niedawno mogliście zobaczyć pierwsze porównania nowej grafiki w ETS 2. Nowy system ma udoskonalić oświetlenie obu gier od SCS.

Twórcy skupili się na realistycznym odwzorowaniu różnych źródeł światła na zmiennych powierzchniach - mówi się nawet o „prawdziwym HDR”. Deweloperzy z SCS Software chwalą się „zwiększeniem precyzji w dokładnym obliczaniu świata gry”.

Na kanale YouTube studia zaprezentowano efekty modelu oświetlenia w aktualizacji 1.40:

Za tymi hasłami kryje się ni mniej, ni więcej, ale to, że nowe oświetlenie korzystnie wpłynie na wygląd ETS 2 i ATS w całości. Zmianie ulegnie naturalne światło, zależne od pory dnia i aktualnej pogody, ale także źródła oświetlenia sztucznego, jak przydrożne latarnie, lampy w centrach miast, czy neony stacji benzynowych.

ETS 2 i ATS Patch 1.40 - SCS chwali się lepszą grafiką. Oświetlenie w szczegółach - ilustracja #1
Nowe oświetlenie = realistyczne odbicia na jezdni. Źródło: blog.scssoft.com

Bardziej realistycznie zostaną także przedstawione zjawiska pogodowe, takie jak mgła czy deszcz (od którego na jezdni pojawią się odbicia). Lepsze oświetlenie ma objąć nie tylko świat zewnętrzny, ale i wnętrze naszej kabiny, które od teraz ma w bardziej naturalny sposób reagować na wszelkie zmiany w tym zakresie.

Podobnie jak nowoczesny aparat fotograficzny w telefonie komórkowym, musimy wziąć wszystkie bogate wartości i różnorodność światła - słońce lub cień, wczesny ranek, południe, zmierzch lub głęboką noc - i „zgnieść” lub „rozszerzyć” te wartości do zakresu odpowiedniego dla ekranu. Nasz system emulacji ekspozycji ma kluczowy wpływ na ostateczny wygląd i odczucia w grze - to po części fizyka, ale także subiektywne odczucia artystyczne.

Aktualizacja wprowadzająca nowe oświetlenie powinna już wkrótce zagościć w ETS 2 i ATS. Na ten moment można ją przetestować w ramach otwartej bety na Steamie. Więcej o nowym systemie oświetlenia możecie przeczytać pod tym linkiem.

Czekając na ulepszone oświetlenie udaj się w podróż ciężarówką po Japonii w ETS2 dzięki modyfikacji Project Japan.

Ostatnio dużo dzieje się nie tylko w kwestii aktualizacji do European Truck Simulator 2. Niedawno ukazała się również wyczekiwana wersja 1.0.0 moda Project Japan. To szalenie imponująca modyfikacja, która dodaje do gry nową mapę obejmującą współczesną Japonię. Odtworzono nie tylko lokacje, ale również odmienne przepisy, np. ruch lewostronny. Całość jest wyśmienicie wykonana i jakością bardziej przypomina oficjalny dodatek niż fanowską produkcję.

  1. Project Japan ETS2 - pobierz mod