Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 marca 2021, 15:17

autor: hexx0

W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 jeszcze w tym roku na Netflixie

Po małym sukcesie, jakim okazał się film W lesie dziś nie zaśnie nikt, Netflix zapowiedział drugą część polskiego slashera. Produkcja trafi na platformę streamingową jeszcze w tym roku.

Kontynuacja filmu W lesie dziś nie zaśnie nikt pojawi się na Netflixie tej jesieni – konkretnie w październiku. Zamieszczony na Twitterze wpis zdradza także nazwiska osób odpowiedzialnych za reżyserię i scenariusz, czyli Bartosza Kowalskiego i Mirelli Zaradkiewicz.

Produkcja, wzorem „jedynki”, ma zostać utrzymana w mrocznym klimacie, a miejscem akcji ma być tym razem Podlasie. Jej bohaterem będzie Adaś (w tej roli Mateusz Więcławek) – młody, samotny i nieszczęśliwy policjant, mieszkający w małej wsi. Ignorowany przez otoczenie i niezauważany przez piękną Wanessę (Zofia Wichłacz), chłopak postanowi odnaleźć swoje miejsce w świecie. W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 pokaże też dalsze losy Zosi (Julia Wieniawa), głównej bohaterki poprzedniej części, która ma zyskać nowe, zaskakujące oblicze. W pozostałych rolach wystąpią m.in.: Andrzej Grabowski, Wojciech Mecwaldowski, Izabela Dąbrowska, Sebastian Stankiewicz i Robert Wabich.

Pierwsza część, choć nie przypadła do gustu wszystkim, była bardzo samoświadomym filmem i w udany sposób bawiła się konwencją klasycznych slasherów z lat 80., dodając do formuły współczesne polskie wątki, takie jak LGBT, subkultura narodowców czy problem pedofilii w Kościele katolickim. Jeśli twórcy nie zboczą z obranej ścieżki – i bardziej puszczą wodze wyobraźni – „dwójka” powinna być jeszcze lepsza.