Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2020, 21:56

Epic Games Store przedstawia wiosenne premiery gier

Firma Epic Games zaprezentowała listę wiosennych premier na Epic Games Store. Obejmuje ona garść intrygujących indyków, pierwsze fabularne DLC do Control oraz pecetowe wydanie Samurai Shodown.

Co tydzień wspominamy o Epic Games Store w związku z kolejnymi promocjami na bezpłatne tytuły na tej platformie. Dziś jednak ma ona dla nas inne ogłoszenie: zapowiedź gier, które wkrótce zawitają do sklepu. Wszystkie zaprezentowano w ramach filmiku, który możecie obejrzeć poniżej.

Dread Nautical

Większość ujawnionych produkcji to tytuły niezależne, takie jak Dread Nautical. To kolejny projekt zespołu Zen Studios, które wcześniej opracowało całkiem udane Operencia: The Stolen Sun (do niedawna będące tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store). Produkcja nie jest zupełnie nowa, ale od grudnia mogli ją sprawdzić tylko subskrybenci usługi Apple Arcade. Natomiast 29 kwietnia tytuł trafi na komputery osobiste oraz konsole Nintendo Switch, Xbox One oraz PlayStation 4. Na razie ruszyła przedsprzedaż gry.

Sama gra to mieszanka taktycznego RPG z elementami gier typu roguelike. Wcielamy się w jednego z pasażerów statku i szybko okazuje się, że większość pasażerów oraz załogi została przemieniona w groteskowe monstra. Przeszukujemy więc pokład wycieczkowca, szukając innych ocalałych oraz wdając się w turowe starcia z potworami. Do tego typowego schematu dodano elementy survivalowe: ograniczone miejsce w ekwipunku oraz wytrzymałość przedmiotów, jak również konieczność zbierania surowców i ulepszania bazy. Całość utrzymano w kreskówkowym stylu, a Dread Nautical przypadło do gustu recenzentom (choć trzeba uczciwie przyznać, że nie ma wielu ocen gry).

Industries of Titan

O Industries of Titan również słyszeliśmy wcześniej. Jej twórcy dostarczyli nam pamiętne Crypt of the Necrodancer, które okazało się na tyle udane, że doczekało się nie tylko rozszerzonej wersji, ale też odsłony na licencji marki The Legend of Zelda. Jednakże nowy tytuł zespołu Brace Yourself Games to o wiele bardziej typowa produkcja: strategia ekonomiczna osadzona w kosmosie. W czasie rzeczywistym rozbudowujemy kosmiczną bazę, dbając o potrzeby mieszkańców kolonii, wynajdując nowe technologie oraz stopniowo przeobrażając naszą osadę w wielką metropolię.

Nie znaczy to, że zabrakło miejsca na pewne udziwnienia. W przeciwieństwie do wielu podobnych tytułów, Industries of Titan kładzie spory nacisk na kwestie militarne. Bez armii nie obronimy się przed konkurencyjnymi korporacjami, które nie zawahają się użyć siły w celu uzyskania przewagi. Jak wyjdzie to w praktyce, przekonamy się 14 kwietnia, kiedy to gra trafi do wczesnego dostępu w sklepie Epic Games.

Totally Reliable Delivery Service

Mieliśmy dwie skomplikowane produkcje, czas na coś prostszego. Wersja beta Totally Reliable Delivery Service od studia We’re Five Games trafiła na Steama w połowie zeszłego roku i została przyjęta ciepło przez użytkowników (90% pozytywnych opinii przy ponad 2,5 tysiąca recenzji). Zgodnie z tytułem, wcielamy się w dostawcę (w tej roli szmaciana lalka), a naszym celem jest jak najszybsze dostarczenie przesyłki. Jednak, jak na sandboksową produkcję przystało, znajdziemy tu sporo innych aktywności, w tym różne środki transportu. Owszem, możemy je wykorzystać do sprawnego wykonania pracy, ale nawet jeśli zwalczymy pokusę zaniechania sprawdzenia alternatywnych sposobów „wykonania" zlecenia (na przykład lotnią albo parasolką), chaotyczna fizyka dostarczy nam dodatkowych atrakcji. Zwłaszcza, gdy zdecydujemy się na zabawę w trybie kooperacji, czy to przez sieć, czy na podzielonym ekranie. Pełna wersja Totally Reliable Delivery Service zadebiutuje 1 kwietnia, w tym także na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

Diabotical

Czy news o Epic Games Store ma prawo nie zawierać informacji o darmowych grach? Może i tak, ale w tym nie zabraknie jednej bezpłatnej produkcji. Diabotical od zespołu The GD Studio to arenowa strzelanka F2P, mająca zadebiutować 1 czerwca. W grze tworzymy własnego robota (przepraszam, Eggbota) i toczymy potyczki na 9 mapach w ramach różnych trybów. Rozgrywka jest dynamiczna w stylu oldschoolowych shooterów, a w arsenale znajdziemy m.in. rozmaite rodzaje granatów (w tym leczące). Gra pozwala też na znaczną personalizację awatara, wliczając w to jego wygląd, emotki oraz muzykę.

Saturnalia

Za dużo kolorów i radosnej zabawy? Dla równowagi mamy Saturnalia, survival horror studia Santa Ragione SRL. W 1989 roku na włoskiej Sardynii doszło do tajemniczych incydentów, wskutek których wiele osób przepadło bez śladu. Zagadkę stara się rozwiązać grupa osób zdeterminowanych zapobiec kolejnym zaginięciom. Zgodnie z konwencją gier roguelike, wioska, po której się poruszamy, jest generowana przy rozpoczęciu rozgrywki. Gra sprowadza się do eksplorowania lokacji w poszukiwaniu wskazówek pomocnych w odkryciu tajemnicy osady. Zabawę utrudnia ograniczona liczba zasobów (w tym zapałek), a także fakt, że każda prowadzona przez nas postać odpowiada jednemu naszemu życiu.

Sludge Life

Kolejna gra eksploracyjna, ale tym razem bez folklorystycznej grozy, za to z zakręconą atmosferą dla dorosłych odbiorców. Jako niedoszły tager GHOST wędrujemy po pokrytej szlamem wyspie, starając się zyskać sławę wśród lokalnej społeczności twórców graffiti. Deweloperzy dają nam pełną swobodę w eksplorowaniu świata gry i odkrywaniu jego tajemnic oraz – cytujemy – „poznawania kolejnych idiotów”. Nasze działania doprowadzą bohatera do jednego z trzech zakończeń.

Among Trees

Kolorowy survival od studia FJRD Interactive, w którym trafiamy do drewnianej chatki w sercu bujnego lasu. Zgodnie ze schematami gatunku, zabawa sprowadza się do rozbudowy naszego domku i dbania o kondycję bohatera przez dostarczanie mu pożywienia i wytwarzanie pomocnych narzędzi. Mamy też spory teren do eksploracji, ale lepiej unikać krążących po nim dzikich bestii.

Samurai Shodown

Po garści niezależnych gier przyszła pora na większą (choć wciąż niszową) produkcję. Samurai Shodown to reboot serii bijatyk niegdyś znanej firmy SNK, w której toczymy starcia przy pomocy broni białej. Dotychczas tytuł zdążył ukazać się na konsolach i został dobrze oceniony przez krytyków. Wersja pecetowa ma zadebiutować „wkrótce”.

Control: The Foundation

Pierwsze rozszerzenie do gry Control zadebiutuje w piątek 26 marca. Wraz z nim ruszymy na poszukiwanie zaginionej członkini zarządu Najstarszego Domu i poznamy historię tego miejsca. To z kolei da nam pretekst odwiedzenia zupełnie nowej lokacji, dostępnej po ukończeniu głównego wątku fabularnego. Tam też sprawdzimy kolejną zdolność głównej bohaterki oraz broń. Nadmieńmy, że wraz z debiutem Control: The Foundation gra otrzyma darmową aktualizację, wprowadzającą poprawki oraz parę dodatków.