Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2021, 15:05

Epic Games Store może nadmiernie obciążać baterie w laptopach

Epic Games Store okazuje się mieć negatywny wpływ na baterie w laptopach i tabletach. Testy wykazały, że aplikacja wykorzystuje nadmierne ilości energii.

W SKRÓCIE:
  • Epic Games Store może wpływać na czas działania baterii.
  • Aplikacja miała szczególnie duży wpływ na tablet Microsoft Surface Pro 7+.
  • Microsoft Surface Laptop 3 również odczuł negatywne działanie Epica.

Epic Games Store nie ma zbyt dobrej opinii wśród wielu graczy. Teraz do listy przewinień sklepu mogą oni dołączyć kolejne. Serwis PCWorld odkrył w testach, że aplikacja zużywa duże ilości energii, co wpływa na czas działania baterii w sprzęcie przenośnym. Wyniki wykazały, że Epic Games Store może go skrócić nawet o dwie godziny.

Redakcja PCWorld odkryła powyższy problem podczas testowania tabletu Microsoft Surface Pro 7+. Okazało się, że po zainstalowaniu aplikacji Epic Game Store wydajność baterii znacząco spadła. Zachęciło ich to do wykonania testów porównawczych pomiędzy wspomnianym tabletem a laptopem Microsoft Surface Laptop 3 wyposażonym w procesor Ryzen 7. Zestawienie to miało sprawdzić, czy problem ten dotyczy jedynie Microsoft Surface Pro 7+, czy również sprzętu lepiej przystosowanego do grania.

W przypadku zużycia baterii tabletu Microsoft Surface Pro 7+ jej żywotność spadała nawet o 20%. Szczególnie widoczne było to w przypadku uruchomionej aplikacji wyświetlonej na pulpicie. Epic Games Store „kradł” w ten sposób 154 minuty czasu działania baterii. Zminimalizowanie programu do paska zadań zmniejszało tę liczbę do 121 minut. To więc aż dwie godziny mniej użytkowania tabletu. Sytuacja ta poprawiała się dopiero po całkowitym wyłączeniu Epica.

Źródło: PCWorld - Epic Games Store może nadmiernie obciążać baterie w laptopach - wiadomość - 2021-03-23
Źródło: PCWorld

Microsoft Surface Laptop 3 radził sobie z aplikacją lepiej, ale również odczuł jej wpływ. W tym przypadku spadek żywotności wynosił 38 minut. Różnica pomiędzy laptopem a tabletem jest więc znacząca. Warto jednak wspomnieć, że w obu przypadkach redakcja PCWorld sprawdziła także jak na czas działania wpływa Steam. Okazało się, że platforma Valve w żadnym stopniu nie zmniejsza żywotności baterii. Dziennikarze wysłali wyniki testów do samej firmy odpowiedzialnej za aplikację. Wygląda więc na to, że Epic Games Store czekają kolejne poprawki.

Źródło: PCWorld - Epic Games Store może nadmiernie obciążać baterie w laptopach - wiadomość - 2021-03-23
Źródło: PCWorld