Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2021, 18:53

autor: Szarmancki

Epic Games wkrótce przeprowadzi się do centrum handlowego

Najnowszy nabytek studia Epic Games, Cary Towne Center, czyli galeria handlowa miasta Cary w Karolinie Północnej, zostanie przeistoczony w siedzibę dewelopera.

Epic Games spędziło blisko dwadzieścia lat w miejscowości Cary w Karolinie Północnej i nadal jest im mało. Moloch zakupił w ostatnim czasie dość spory teren mierzący 35 hektarów, na którym stoi Cary Towne Center (miejscowa galeria handlowa) o powierzchni ponad 91 tysięcy metrów kwadratowych. Wspomniany budynek ma zostać przebudowany na siedzibę dewelopera, a prace mają potrwać do 2024 roku.

Epic Games wkrótce przeprowadzi się do centrum handlowego - ilustracja #1

Nowa siedziba Epic Games będzie zawierać nie tylko pomieszczenia biurowe, ale również rekreacyjne i być dostosowana do długoterminowego rozwoju. Rozważane jest także przygotowanie poszczególnych obiektów kampusu pod wynajem dla lokalnej społeczności. Deweloperzy twierdzą, że plany budynku są dopiero we wczesnej fazie rozwoju, ale jak widać, mają już dość sporo pomysłów. Do czasu ukończenia przebudowy nowej nieruchomości Epic będzie kontynuował pracę w starej siedzibie przy Crossroads Boulevard.

Epic Games wkrótce przeprowadzi się do centrum handlowego - ilustracja #2

Epic reprezentowany przez Stephena Porterfielda z Capital Associates zakupił budynek od Turnbridge i Denali, które natomiast nabyły nieruchomość w 2019 roku po kryzysowej sytuacji, w której utraciła trzech z pięciu głównych najemców. Wspomniane firmy zakupiły galerię, widząc potencjał na rewitalizację i stworzenie obiektu o zupełnie nowym zastosowaniu.

Jak mówi dyrektor Turnbridge Equities Jason Davis:

Epic podziela naszą wizję przekształcenia Cary Towne Center w tętniącą życiem przestrzeń społeczności. [...]; nieruchomość nie mogła trafić w lepsze ręce. [...] Po latach zmieniających się planów rozwoju galerii handlowej cieszymy się, że przestrzeń zostanie w pełni wykorzystana i zmieniona w coś, z czego miasto i społeczności Cary mogą być dumne.