Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2020, 14:35

autor: Entelarmer

Endless Dungeon od twórców Endless Space zapowiedziane

Zespół Amplitude Studios zapowiedział Endless Dungeon, czyli nową grę w uniwersum znanym z serii Endless Space. Tytuł pokrótce zaprezentowano na pierwszym zwiastunie.

Mieliśmy już nieskończone legendy i kosmos, a za pewien czasy poznamy także (skończoną?) ludzkość. Teraz przyszła pora na zgoła odmienne, lecz równie nieskończone dzieło. Mowa o Endless Dungeon, czyli nowej grze Amplitude Studios, twórców Endless Space oraz Endless Legend, którą ujawniono z okazji The Game Awards 2020. Zapowiedzi towarzyszy krótki, lecz klimatyczny zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej.

Choć „loch” w nazwie może budzić skojarzenia z fantasy rodem z Endless Legend, trailer wyraźnie pokazuje, że w nowej grze francuskiego studia próżno będzie szukać magii i miecza (chyba że energetycznego). Endless Dungeon będzie produkcją z gatunku roguelite, w której pokierujemy trójką bohaterów (czytaj: kosmicznych rozbitków) zmuszonych zmierzyć się z nieskończonymi hordami wrogów na gigantycznej stacji. Do wyboru otrzymamy spore grono postaci z własnymi umiejętnościami, ale też historią oraz „dziwactwami”. Po wyposażeniu ich wyruszamy na eksplorację opuszczonych zakamarków, starając się przeszkodzić potworom w dotarciu do naszego kryształu.

Endless Dungeon pozwoli na zabawę tak samotnie, jak i w ramach kooperacji lub rywalizacji ze znajomymi. Na razie nie zdradzono nic więcej, ale nie powinniśmy długo czekać na dalsze szczegóły. Gra zadebiutuje w bliżej nieokreślonej przyszłości na Steamie oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Tytuł będzie dostępny na PC w kinowej polskiej wersji językowej.

 - Endless Dungeon od twórców Endless Space zapowiedziane - wiadomość - 2020-12-11
 - Endless Dungeon od twórców Endless Space zapowiedziane - wiadomość - 2020-12-11
 - Endless Dungeon od twórców Endless Space zapowiedziane - wiadomość - 2020-12-11