filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 czerwca 2021, 12:44

autor: Karol Laska

Gwiazda WandaVision nie przewiduje, że serial powróci, choć w Marvelu wszystko jest możliwe

Elizabeth Olsen, gwiazda serialu Marvela pod tytułem WandaVision, przyznała, że twórcy nie planują raczej kontynuować serialu, gdyż ten od samego początku miał być produkcją limitowaną.

Na kanale youtube’owym portalu Variety pojawił się kolejny odcinek serii wywiadów Actors on Actors, w której to, jak sama nazwa wskazuje, znani aktorzy spotykają się ze sobą, by porozmawiać o swoich karierach i doświadczeniach. Tym razem ciekawą rozmowę przeprowadziły znana z MCU Elizabeth Olsen oraz nominowana niedawno do Złotego Globa za rolę w Stewardesie Kaley Cuoco. Panie podjęły parę tematów, ale tym najbardziej nas interesującym jest zdecydowanie przyszłość serialu WandaVision.

Cuoco zapytała Olsen, która grała w produkcji jako Scarlet Witch, czy twórcy planują nakręcenie drugiego sezonu. Odpowiedź odtwórczyni roli Wandy była jednak krótka i treściwa – nie ma o takowym mowy, gdyż od początku miał to być serial limitowany.

Cuoco odbiła jednak piłeczkę w bardzo mądry sposób, gdyż powiedziała, że podobnie zwartym dziełem miała być wyżej wspomniana Stewardesa, ale jej pozytywny odbiór wśród widzów zmotywował ekipę do dalszych prac. Olsen, nieco zaskoczona tą odpowiedzią, zgodziła się, że nic nigdy nie jest pewne – szczególnie, gdy mowa o Marvelu. Nie ma się jednak co dziwić jej reakcji, gdyż bardzo zaangażowała się w proces produkcyjny i zależało jej na tym, aby przedstawić światu tak złożoną dramaturgicznie postać, jakiej wcześniej w MCU nie było. Zamknięta struktura serialu pozwala Olsen spojrzeć na niego jak na pełne od strony artystycznej dzieło. Ba, artystka przyznała się, że nie zwracała nawet uwagi na teorie fanowskie, bo nie chciała się rozpraszać. W stu procentach oddała się swojej aktorskiej kreacji.

W najbliższym czasie nie spodziewajmy się więc jakichkolwiek informacji o potencjalnej kontynuacji WandaVision, choć pamiętajmy, że brak takowej nie oznacza nagłego zniknięcia Scarlet Witch czy Visiona z Marvel Cinematic Universe. To nadal ważne postacie dla tego świata, które z pewnością powrócą w najmniej oczekiwanym momencie.

  1. WandaVision zbiera bardzo pozytywne opinie. Recenzenci zachwyceni
  2. Oglądałem WandaVision. Miodowe lata Marvela mnie zauroczyły
  3. Strona internetowa platformy Disney+

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej