Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2021, 13:25

autor: AlexB

Elex 2 na 28-minutowym gameplayu z wersji beta

Na kanale ACG w serwisie YouTube pojawił się blisko półgodzinny film prezentujący w akcji wersję beta gry Elex 2. Tytuł zmierza na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One oraz Xboksa Series X/S.

Elex 2 staje się coraz gorętszym tematem. Choć data premiery kontynuacji RPG-a akcji od studia Piranha Bytes z 2017 roku nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, otrzymujemy coraz więcej informacji na jej temat. Ostatnio na kanale ACG (skrót od AngryCentaurGaming) w serwisie YouTube pojawił się 28-minutowy materiał filmowy, w którym prowadzący prezentuje w akcji wersję beta nadchodzącej gry twórców Gothica i Risena oraz dzieli się wrażeniami. Całość możecie obejrzeć poniżej.

Jak powszechnie wiadomo, Elex 2 jest grą AA robioną przez relatywnie niewielkie studio. I jak zauważa prowadzący kanał ACG, w becie tytułu da się to wyczuć. Z jednej strony widać ambicje twórców, którzy starali się, by świat z pierwszej odsłony serii, który przyjdzie nam zwiedzić także w drugiej, był ciekawszy. Robili co mogli, by zaliczyć progres, jeśli chodzi o animacje potworów i bohaterów niezależnych (warto zwrócić uwagę na synchronizację ust z wypowiadanymi kwestiami), filmy przerywnikowe, walkę czy poszczególne mechaniki, w czym bryluje plecak rakietowy i związany z nim cały system walki powietrznej, chwalony przez twórców już jakiś czas temu. I wszystko to – jak możemy usłyszeć na powyższym filmiku – ekipie z Piranha Bytes wyszło bardzo dobrze, przy jednoczesnym zachowaniu stylu charakterystycznego dla gier tego studia.

Z drugiej strony nietrudno dostrzec pewne zgrzyty. Mowa tu chociażby o mało płynnych przejściach między właściwą grą a cutscenkami. Dodatkowo pewne elementy oprawy graficznej również niekoniecznie powalają. Oczywiście sporo niedociągnięć na tym etapie możemy zrzucić na karb faktu, że mamy do czynienia z wersją beta i wiele rzeczy zostanie jeszcze poprawionych (na czele z pojawiającymi się tu i ówdzie bugami). Jednak czy wszystkie? O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Przypominamy, że Elex 2 zmierza na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One oraz Xboksa Series X/S. Tytuł będzie dostępny w pełnej polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona gry Elex 2
  2. Widzieliśmy Elexa 2 – u twórców Gothica bez (większych) zmian