Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2019, 19:20

Electronic Arts zwalnia 350 pracowników

Koncern Electronic Arts poinformował o planowanym zwolnieniu 350 pracowników – redukcja etatów dotknie głównie dział wydawniczy i marketingowy.

Electronic Arts zwalnia 350 pracowników - ilustracja #1

Choć przychody branży gier wideo rosną w szybkim tempie, to największe growe koncerny decydują się na dość zaskakujący krok, jakim jest redukcja zatrudnienia. W lutym informowaliśmy Was o zwolnieniu blisko 800 pracowników przez Activision Blizzard, a niewiele później usłyszeliśmy o restrukturyzacji studia ArenaNet. Okazało się, że podobne plany ma także Electronic Arts.

W liście przesłanym do pracowników i inwestorów szef EA, Andrew Wilson, poinformował o zwolnieniu 350 z około 9000 zatrudnionych w firmie. Cięcia mają dotknąć głównie działy wydawnicze oraz marketingowe, ale redukcja będzie obecna także w innych segmentach działalności tego koncernu. Jak twierdzi Wilson, mimo iż jest to trudna decyzja, to w obliczu zmian zachodzących w strukturze Electronic Arts podjęte działania stały się konieczne. Prezes koncernu wspomina, iż zwolnienia są częścią szeroko zakrojonego planu, zakładającego przekształcenia w organizacji segmentów dystrybucji i wydawania gier, a także ich marketingu. W tym celu centrala firmy zdecydowała się chociażby na zamknięcie swoich oddziałów znajdujących się w Rosji i w Japonii.

Dziennikarz serwisu Kotaku, Jason Schreier, dotarł do kilku pracowników EA dotkniętych zwolnieniami, którzy w anonimowych wypowiedziach przyznają, że spodziewano się tego ruchu. Od kilku miesięcy koncern nie wykazywał żadnej aktywności w kontekście zatrudniania nowych pracowników do działu marketingu, a także cięto wydatki na podróże służbowe. Wielu oczekiwało informacji o zakończeniu pracy już od października 2018 roku, kiedy pojawiły się pierwsze pogłoski na ten temat.

Przedstawiciele Electronic Arts zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by część zwolnionych pracowników znalazła zatrudnienie na innych stanowiskach w firmie. Prawdopodobnym jednak jest, że większość zainteresowanych odejdzie z koncernu, otrzymując gwarantowane odprawy finansowe.