Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2021, 10:14

autor: Adrian Werner

Elden Ring z multiplayerem, kreatorem postaci i systemem klas (plotki)

W sieci pojawiły się wiarygodne doniesienia, według których Elden Ring zaoferuje tryb multiplayer, utrzymany w stylu tego z serii Dark Souls. Możemy także spodziewać się kreatora postaci.

NOWE PLOTKI W SKRÓCIE:
  1. w Elden Ring pojawi się multiplayer i starcia PvP,
  2. gracze otrzymają kreator postaci i możliwość wyboru klasy startowej,
  3. gra będzie bardziej kolorowa niż Dark Souls.

Niedługo miną dwa lata od momentu zapowiedzi Elden Ring, czyli nowego RPG od znanego z serii Dark Souls studia From Software. Do tej pory uzyskaliśmy jednak niewiele konkretów na temat tego projektu, dlatego wszystkie świeże doniesienia witamy z dużym zainteresowaniem. Najnowsze pochodzą od użytkownika forum ResetEra o ksywce Omnipotent, który ma dobrą renomę w kwestii przecieków tego typu.

Z jego postów na forum możemy się dowiedzieć, że Elden Ring zaoferuje tryb multiplayer, w tym rozgrywki PvP przeciwko innym graczom. Taką funkcjonalność sieciową posiadała seria Dark Souls i fani bardzo ją sobie chwalili. Elementów online zabrakło za to w Sekiro: Shadows Die Twice, więc powrót From Software do tych rozwiązań powinien ucieszyć wiele osób.

Elden Ring zaoferuje również system kreacji bohatera oraz mechanikę klas - w obu przypadkach będą to rozwiązania podobne do tych, które mogliśmy zobaczyć w serii Dark Souls. Jeśli chodzi o klasy, to wybierzemy jedną z nich na starcie, ale potem gra w niewielkim stopniu będzie ograniczała swobodę rozwoju bohatera.

Kilka dni temu do sieci wyciekł zwiastun Elden Ring. Omnipotent twierdzi, że nie było to celowe działanie wydawcy, będące częścią kampanii marketingowej. Trailer opracowano na wewnętrzne potrzeby Bandai Namco Entertainment i nigdy nie miał on zostać udostępniony szerokiej publiczności. To dlatego filmik nie ujawnia zbyt wiele na temat projektu i brakuje w nim wielu kluczowych elementów, takich jak system pogody.

Omnipotent dodał także, że gra będzie znacznie bardziej kolorowa niż wcześniejsze RPG-i From Software. Nie znaczy to, że nie znajdą się w niej mroczne elementy, ale twórcy chcą, aby świat był pełen barw i tętnił życiem.

Oczywiście do czasu oficjalnego potwierdzenia tych informacji należy do nich podchodzić z dużym dystansem. Wydają się one jednak prawdopodobne. Niestety, nie wiadomo, kiedy dowiemy się jak jest naprawdę, gdyż wciąż nie podano planowanej daty premiery Elden Ring. Nie wiemy również, kiedy możemy się spodziewać pokazu gry.

  1. From Software – oficjalna strona

Czekając na Elden Ring warto powrócić do Dark Souls 3 i sprawdzić mody.

Oczekiwanie na premierę Elden Ring umilić może powrót do Dark Souls 3. Fani mają już tę produkcję dogłębnie ograną, ale dzięki modom ponowna wyprawa w mroczny świat gry może zaoferować świeże doznania.

Najpopularniejszą modyfikacją do Dark Souls III jest Cinders. Projekt podwyższa poziom trudności oraz wprowadza zmiany w zbalansowaniu takich elementów jak statystyki wrogów, funkcje uzbrojenia czy dostępne umiejętności, tak aby każdy styl rozgrywki był skuteczny. Innym ciekawym modem jest BloodSouls: Judgement of Ash, który mocno rozbudowuje zawartość gry. Otrzymujemy 150 nowych broni (w tym sporo z Bloodborne), dodatkowe animacje, przeciwników, przebudowane walki z bossami oraz paru nowych przeciwników, lokacje oraz czary wraz z czwartą dziedziną - nekromancją.

Kolejną propozycją godną uwagi jest DS3 Ascended Mod RPG, który wzmacnia elementy RPG, tak aby staranny rozwój postaci stał się kluczowy dla naszego przetrwania. Mod wprowadza także nowe typu wrogów. modyfikuje starych oraz ulepsza ich sztuczną inteligencję. Ponadto we wszystkich lokacjach przerobiono każde starcie – nieprzyjaciele są teraz w innych miejscach, w innych konfiguracjach i rodzajach. Projekt ma również wersje przeznaczone dla Dark Souls: Remastered (Ascended Mod) oraz Dark Souls II: Scholar of the First Sin (SOTFS Ascended Mod).

  1. Cinders - pobierz mod
  2. BloodSouls: Judgement of Ash - pobierz mod
  3. DS3 Ascended Mod RPG - pobierz
  4. Ascended Mod - pobierz
  5. SOTFS Ascended Mod - pobierz