Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2021, 09:44

autor: Aquma

Marvel’s Avengers będzie wymagać jeszcze więcej grindu

Deweloperzy ze studia Crystal Dynamics przedstawili zmiany, które zajdą w systemie doświadczenia oraz zdobywaniu przedmiotów kosmetycznych w Marvel’s Avengers.

W SKRÓCIE:

  1. po aktualizacji przewidzianej na 18 marca postacie w Marvel’s Avengers będą się wolniej rozwijały;
  2. deweloperzy chcą też zmodyfikować system przedmiotów kosmetycznych – zdobędziemy je głównie wydając tzw. Units.

Studio Crystal Dynamics poinformowało o zmianach, które zajdą w systemie progresji gry Marvel’s Avengers wraz z aktualizacją dodającą do gry postać Hawkeye’a. Po premierze łatki bohaterowie będą się rozwijali wolniej niż obecnie, co oczywiście przełoży się na tempo zdobywania punktów umiejętności.

Obecna „krzywa” XP tak naprawdę wcale nie jest krzywą. W większości gier RPG, ilość doświadczenia potrzebnego do zdobycia poziomu wzrasta w miarę, jak je osiągasz, ale nasz system jest jak prosta linia. To doprowadziło do problemów z tempem rozwoju, np. punkty umiejętności są obecnie przyznawane zbyt szybko, co może być mylące i przytłaczające dla nowych graczy. Chcemy, aby każda decyzja o zainwestowaniu w umiejętności lub zdolności Heroic miała większe znaczenie – czytamy w notce blogowej.

Zmiany zajdą także w systemie przedmiotów kosmetycznych. Twórcy gry chcą, by ich zdobywanie było mniej losowe – zamiast tego gracze otrzymają możliwość starania się o konkretne, interesujące ich skórki czy emotki. Rzeczy, które dotychczas można było zdobyć dzięki wykonywaniu misji i „dropom” ze Strongboksów, zakupimy w sklepach płacąc tzw. Units (waluta wewnątrz gry). Będzie to jedyny sposób na wejście w posiadanie tych przedmiotów.

Modyfikacje systemu doświadczenia wejdą w życie 18 marca i wtedy rozpocznie się też przebudowa mechaniki zdobywania przedmiotów kosmetycznych. Jednak w tym drugim przypadku na wszystkie efekty pracy deweloperów będziemy musieli nieco poczekać (nie sprecyzowano, ile dokładnie).

  1. Recenzja Marvel's Avengers – hej, ta gra nie jest zła!
  2. Marvel’s Avengers – poradnik
  3. Marvel’s Avengers – strona oficjalna