Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2019, 16:06

autor: qjin

EA i Origin Access nadal bez wersji próbnej Star Wars Jedi: Fallen Order

W abonamentach EA Access i Origin Access nadal brakuje wersji próbnej wydanego w ubiegłym tygodniu Star Wars Jedi: Fallen Order. Koncern Electronic Arts tłumaczył wcześniej swoją decyzję spoilerami, których chciał za wszelką cenę uniknąć. Po premierze jednak nic się nie zmieniło.

Dawno nie mieliśmy tak dobrej gry w świecie Gwiezdnych wojen. - EA i Origin Access nadal bez wersji próbnej Star Wars Jedi: Fallen Order - wiadomość - 2019-11-18
Dawno nie mieliśmy tak dobrej gry w świecie Gwiezdnych wojen.

EA do tej pory dawało ograniczoną możliwość sprawdzenia każdej swojej nowej produkcji w ramach abonamentów EA Access na konsolach i Origin Access Basic na PC przed ich premierą. Tak się, niestety, nie stało w przypadku wydanego 15 listopada Star Wars Jedi: Upadły zakon. Wersja próbna nowego tytułu w uniwersum Gwiezdnych wojen nie pojawiła się z powodu ryzyka spoilerów, których wyciek „Elektronicy” chcieli zniwelować. Takie było oficjalne stanowisko przedstawicieli firmy Electronic Arts tydzień temu, ale minęło kilka dni od wydania gry i jak triala nie było, tak nadal nie ma.

Studio Respawn Entertainment przygotowało nawet z powodu niezaoferowania wersji próbnej Star Wars Jedi: Fallen Order parę kosmetycznych skórek do wykorzystania w grze dla subskrybentów usług EA. Pojawiły się wśród użytkowników wątpliwości, czy aby na pewno decyzja o braku wersji próbnej bardzo ciepło przyjętego Star Wars Jedi: Fallen Order podyktowana była wyłącznie spoilerami. Wielu niezadowolonych graczy, którzy liczyli na możliwość testowania gry przez 10 godzin (tak jak większość tytułów wydawcy), mogło dojść do konkluzji, że przyczyną mogła być długość rozgrywki, a co za tym idzie – przez tyle godzin dałoby się ukończyć choćby główny wątek fabularny. Według statystyk zebranych do tej pory przez serwis HowLongToBeat gra jednak wystarcza na dłużej. Wraz z zadaniami i innymi aktywnościami pobocznymi przejście może zająć od 15 do nawet 30 godzin, więc zabawa nie należy do krótkich. Naszemu recenzentowi ukończenie Star Wars Jedi: Fallen Order na 78% zajęło około 16 godzin. Może EA po prostu potrzebuje więcej czasu i wersja próbna pojawi się prędzej czy później. Bo trudno nadal tłumaczyć jej brak spoilerami, gdy sporo graczy przygodę Cala Kestisa (głównego bohatera opowieści) ma już za sobą.

Star Wars Jedi: Upadły zakon trafił do sprzedaży 15 listopada bieżącego roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 w pełnej polskiej wersji językowej (z możliwością wyboru angielskiego dubbingu i rodzimych napisów). Gra jest też dostępna dla subskrybentów Origin Access Premier. Póki co sprzedaje się bardzo dobrze – EA liczy na 6-8 mln egzemplarzy do końca marca 2020 roku. Moc w produkcji Respawn Entertainment jest silna, więc szanse na osiągnięcie takich rezultatów są spore.