Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2018, 12:20

autor: Aquma

EA chce funkcji cross-play w swoich grach… w przyszłości

Prezes Electronic Arts wierzy, że cross-play będzie ważny dla przyszłości grania i chciałby, aby produkcje jego firmy posiadały podobną funkcję. Andrew Wilson jest też przekonany, że w przeciągu 3-5 lat znacznie wzrośnie znaczenie chmury dla gamingu.

EA ma swoją wizję przyszłości grania. - EA chce funkcji cross-play w swoich grach… w przyszłości - wiadomość - 2018-07-30
EA ma swoją wizję przyszłości grania.

Korporacja Electronic Arts chciałaby, aby posiadacze różnych platform mogli bawić się wspólnie w tworzone przez nią gry, podobnie jak ma to miejsce np. w przypadku Fortnite od Epic Games. Prezes EA uważa, że w przyszłości podobne funkcje będą stanowiły ważny element strategii firmy, nie przekazał jednak informacji na temat żadnych konkretnych planów w tej kwestii. Andrew Wilson podzielił się swoimi przemyśleniami w trakcie niedawnego spotkania z inwestorami.

Przyglądamy się kluczowym markom w kwestii tego, jak powinniśmy działać na wielu platformach. Szczególnie uważnie patrzymy na Fortnite. Niektóre z naszych tytułów mają szeroką i zróżnicowaną bazę graczy. W gospodarstwach domowych znajduje się zwykle jedna konsola, więc możliwość przeniesienia rozgrywki w taki sposób z komputera na konsolę, a z konsoli na telefon komórkowy, pozwala jednoczyć rodziny, łączyć przyjaciół. Sądzimy, że jest to ważna część naszego przyszłego profilu rozwoju, zarówno jeśli chodzi o gry mobilne, które obecnie przesuwają się w stronę konsol i komputerów PC, jak i gry na konsole i PC, w które można grać na urządzeniach mobilnych. W przyszłości oczekuję od nas więcej na tym froncie – zauważył prezes EA.

O tzw. cross-playu jest głośno od pewnego czasu, głównie za sprawą stanowiska Sony – firma uparcie odmawia swoim klientom możliwości bawienia się z posiadaczami innych konsol. Co więcej, w przypadku Fortnite japoński gigant zażądał dodatkowo przypisania konta Epic do PS4, uniemożliwiając tym samym korzystanie z niego na urządzeniach konkurencji. Przez Internet przetoczyła się fala oburzenia… mimo że jak pokazują badania, granie cross-platformowe w gruncie rzeczy mało kogo obchodzi. Niezależnie od realnego znaczenia cross-playu, rywale Sony bezwzględnie wykorzystują zaistniałą sytuację, by podkopywać wizerunek przyjaznej graczom firmy, którym twórcy PlayStation cieszą się od początku tej generacji.

Cross-playowy wspólny front Microsoftu i Nintendo – bo każda okazja jest dobra, by dokopać konkurencji.
Cross-playowy wspólny front Microsoftu i Nintendo – bo każda okazja jest dobra, by dokopać konkurencji.

Co ciekawe, cross-play to nie jedyna rzecz, którą EA uważa za ważną dla przyszłości grania. Prezes Electronic Arts jest też przekonany, że w kolejnych latach znacznie wzrośnie znaczenie chmury. Nie powinno więc dziwić zainteresowanie korporacji wydawniczej technologią strumieniowania, którego wyrazem jest niedawny zakup izraelskiej firmy GameFly.

Mamy taką wizję, że w perspektywie 3-5 lat, ogromna część doświadczeń powiązanych z grami będzie istniała w chmurze i będzie mogła być przenoszona na każde urządzenie, które posiadasz. Twoje doświadczenie w grze nie będzie definiowane przez lokalny procesor lub GPU, ale przez rozmiar ekranu oraz długość sesji gry. To doprowadzi do ogromnej płynności na rynku – stwierdził Andrew Wilson.

  1. Electronic Arts – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.