Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 czerwca 2015, 12:12

autor: luckie

E3 2015 – harmonogram konferencji [UAKTUALNIENIE #3 - prezentacja Oculus VR]

Targi E3 2015 tradycyjnie rozpoczną się od konferencji dużych wydawców, na których nie zabraknie zapowiedzi nowych gier oraz świeżych informacji o nadchodzących tytułach. W tym roku na pierwszy ogień pójdzie firma Bethesda Softworks.

Właściwą część targów E3 tradycyjnie poprzedzą konferencje dużych firm - E3 2015 – harmonogram konferencji [UAKTUALNIENIE #3 - prezentacja Oculus VR] - wiadomość - 2015-06-10
Właściwą część targów E3 tradycyjnie poprzedzą konferencje dużych firm

Aktualizacja #1: Firma Microsoft przedstawiła swój plan na czas targów E3 2015. Oprócz podania daty i godziny tradycyjnej konferencji (patrz niżej), zapowiedziano Xbox Daily, czyli codzienną ramówkę z najświeższymi informacjami o grach na konsole z rodziny Xbox w dniach 16-18 czerwca w godzinach 1:00-2:00 czasu polskiego. Relację na żywo oraz wideo na żądanie będzie się dało obejrzeć na stronie Xbox.com lub bezpośrednio na konsoli.

Aktualizacja #2: Poznaliśmy termin konferencji firmy Sony. Ponadto godziny niektórych paneli zostały zaktualizowane, dlatego polecamy zapoznać się z nimi raz jeszcze.

Aktualizacja #3: Do listy firm, których konferencje poprzedzą właściwe targi, dołączył Oculus VR, producent zestawu do rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift.

Do kolejnej edycji targów E3 pozostał miesiąc, pora więc zacząć przygotowywać się mentalnie do tego największego święta miłośników rozrywki elektronicznej w roku. W Los Angeles impreza rozpocznie się 14 czerwca w niedzielę po południu – dla nas oznacza to pobudkę o 3:30 w poniedziałek. Warto jednak zdobyć się na trochę poświęcenia, gdyż targi otworzy pierwsza w historii konferencja firmy Bethesda Softworks, na której spodziewamy się zobaczyć nową odsłonę serii Doom oraz Dishonored II (nie wykluczamy też możliwości ujawnienia gry Fallout 4). Debiut zaliczy także firma Square Enix, wydawca takich serii, jak Deus Ex, Tomb Raider czy Final Fantasy. Na uwagę zasługuje jeszcze inna nowość – organizowany przez firmę AMD i serwis PC Gamer panel poświęcony graniu na PC. Wystąpią w nim m.in. przedstawiciele studia Blizzard, Cloud Imperium Games (Star Citizen), a także Cliff Bleszinski (ojciec marki Unreal i Gears of War) oraz Dean Hall (twórca DayZ).

Jak zawsze, poszczególne transmisje na żywo będziecie mogli obejrzeć u nas lub bezpośrednio w telewizji Twitch. Poniżej podajemy harmonogram konferencji (godziny rozpoczęcia według czasu polskiego):

11 czerwca, czwartek

 1. 19:00 – konferencja firmy Oculus VR (2 godziny), transmisja na żywo: http://www.twitch.tv/oculus/profile

15 czerwca, poniedziałek

 1. 3:30 – konferencja firmy Bethesda Softworks, transmisja na żywo: http://www.twitch.tv/bethesda
 2. 18:30 – konferencja firmy Microsoft, transmisja na żywo: http://www.twitch.tv/xbox
 3. 22:00 – konferencja firmy Electronic Arts (1 godzina), transmisja na żywo: http://www.twitch.tv/ea

16 czerwca, wtorek

 1. 00:00 – konferencja firmy Ubisoft, transmisja na żywo: http://www.twitch.tv/ubisoft
 2. 3:00 – konferencja firmy Sony, transmisja na żywo: https://www.playstation.com/en-gb/
 3. 18:00 – prezentacja wideo firmy Nintendo, transmisja na żywo: e3.nintendo.com
 4. 19:00 – konferencja firmy Square Enix, transmisja na żywo: http://www.twitch.tv/SquareEnixPresents

17 czerwca, środa

 1. 2:00 – konferencja poświęcona graniu na PC (3 godziny), transmisja na żywo: http://www.twitch.tv/pcgamer
 1. Oficjalna strona targów E3
 2. Oficjalna strona imprezy PC Gaming Show