Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2010, 12:34

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport: Fx zdobywa trzecie miejsce na World e-Sport Masters 2010

Frag eXecutors, czyli nasza najlepsza drużyna Counter Strike 1.6 rozpoczęła zapowiadany ostatnio na naszych łamach listopadowy maraton turniejów. W weekend gracze Fx zakończyli mocno obsadzony turniej w chińskim Hangzhou. Z Azji Polacy wracają z trzecim miejscem.

Frag eXecutors, czyli nasza najlepsza drużyna Counter Strike 1.6 rozpoczęła zapowiadany ostatnio na naszych łamach listopadowy maraton turniejów. W weekend gracze Fx zakończyli mocno obsadzony turniej w chińskim Hangzhou. Z Azji Polacy wracają z trzecim miejscem!

E-Sport: Fx zdobywa trzecie miejsce na World e-Sport Masters 2010 - ilustracja #1

Mimo dość egzotycznej lokacji, w zawodach World e-Sport Masters 2010 wzięło udział kilka czołowych europejskich ekip, z takimi potęgami jak SK-Gaming, fnatic oraz Na’Vi na czele. Atrakcyjności zawodom dodawał fakt, że organizatorzy zdecydowali się na rozpoczęcie zmagań od razu od fazy playoff – zespoły rywalizowały w drabince podwójnej eliminacji. Frag eXecutors w swoim pierwszym pucharowym spotkaniu zmierzyło się z fnatic – było to chyba jedno z najbardziej elektryzujących spotkań pierwszej rundy, przynajmniej na papierze. W praktyce okazało się jednak, że świetnie dysponowani Polacy rozbili utytułowanych Szwedów 16-10.

Z doskonałych humorów Frag eXecutors szybko jednak wyleczyli Koreańczycy z WeMade Fox. Jedna z najlepszych drużyn w Azji pokonała nasz zespół w kolejnej rundzie po niesamowicie zaciętym spotkaniu 14-16 wysyłając przy tym Neo i spółkę do drabinki przegranych. A w niej graczy Frag eXecutors czekała piekielnie trudna przeprawa. Na pierwszy ogień poszli reprezentanci gospodarzy, TyLoo. Gładkie zwycięstwo 16-9 pozwoliło zawodnikom Fx na awans do kolejnej rundy, gdzie czekało już Natus Vincere, czyli bez dwóch zdań najlepsza drużyna tego sezonu. Ostatnie spotkania z szalonymi Ukraińcami nasi gracze na ogół przegrywali. Tym razem jednak Fx nawiązało do swojej formy z najlepszych lat rozbijając Na’Vi 16-9.

Katem Polaków w Azji okazali się jednak Koreańczycy. W batalii o wejście do finału z drabinki przegranych nasi gracze ponownie zmierzyli się z WeMade FOX i ponownie musieli uznać wyższość zawodników jednego z najbogatszych zespołów w Korei. Porażka 16-11 ujmy jednak nie przynosi, jak się później okazało FOX podczas World e-Sports Masters 2010 okazało się bezkonkurencyjne, w finale pokonując pewnie SK Gaming. Za trzecie miejsce w turnieju Frag eXecutors otrzymało 8500 dolarów.

Podczas gdy Fx walczyło w Chinach, drugi czołowy polski zespół, Universal Soldiers, przeprowadził transferową ofensywę. W ostatnich dniach do drużyny dołączyli między innymi zawodnicy Above the Frontiers of Mind, czyli jednego z najlepszych polskich klanów StarCraft II. Wśród siedmiu nowych zawodników US znajduje się między innymi trzech Reprezentantów Polski StarCraft II. Obok graczy najpopularniejszego RTS-a, do drużyny US dołączyli również wirtualni kierowcy TrackMania Nations z X-treme X-tea, jednego z najlepszych zespołów w Polsce. XX w poprzednim sezonie wygrało między innymi Polish League, czyli nieoficjalne mistrzostwa Polski.

Na koniec przypominamy, że już w najbliższy weekend odbędzie się wielkie święto sympatyków sportów elektronicznych w naszym kraju. W warszawskich Złotych Tarasach, w sobotę, przeprowadzona zostanie Wielka Gala Cybersportu, na której obok finałowych i decydujących spotkań Ligi Cybersport, przeprowadzone zostanie wiele atrakcyjnych turniejów. Szczegóły tego wydarzenia znajdziecie w tym miejscu.