Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2013, 14:13

E-sport: Finały VII sezonu ESL Pro Series w Tychach

Już za kilka dni, w piątek 6 grudnia, odbędą się finały VII sezonu e-sportowych zawodów ESL Pro Series. W Tychach zmierzą się najlepsi gracze w League of Legends i StarCraft II: Heart of the Swarm. Pula nagród wynosi 26 tys. zł.

To już siódma edycja finałów ESL Pro Series. - E-sport: Finały VII sezonu ESL Pro Series w Tychach - wiadomość - 2013-12-04
To już siódma edycja finałów ESL Pro Series.

Już w najbliższy, mikołajkowy piątek polscy fani e-sportu powinni zarezerwować swój czas na finał siódmego sezonu ESL Pro Series, czyli ligi rozgrywek Ekstraklasy Gier Komputerowych. 6 grudnia w Tychach odbędą się starcia drużyn z gry League of Legends i pro-gamerów w StarCraft II: Heart of the Swarm. Zawodnicy będą rywalizować o nagrody, których łączna pula wynosi 26 200 zł. Finały powinny rozpocząć się koło godz. 12:00.

Tyski Klub „Tokarnia”. W tej sali zmierzą się najlepsi polscy gracze. - E-sport: Finały VII sezonu ESL Pro Series w Tychach - wiadomość - 2013-12-04
Tyski Klub „Tokarnia”. W tej sali zmierzą się najlepsi polscy gracze.

W VII finale zmierzą się cztery najlepsze w tym sezonie drużyny w League of Legends: H2K-Gaming, Miguel Basilio, Puse Esports i Purchawki. Do rywalizacji o pierwsze miejsce w StarCraft II: HotS przystąpi też 7 graczy – Marcin „DieStar” Wieczorek (mistrz poprzedniego sezonu), Grzegorz „Mana” Komincz, Maciej „pal” Matuszewski, Marcin „Senin” Kręcidło, Piotr „soul” Walukiewicz, Łukasz „Tefel” Czarnecki i Grzegorz „uzerek” Muśko. Zabraknie typowanego na zwycięzcę popularnego Nerchia, czyli Artura Blocha, który w międzyczasie wybrał inny turniej.

Poniżej znajduje się rozpiska puli nagród. Wynika z niej, że gracze w League of Legends mają gwarantowane „punktowane” miejsce (rywalizują cztery drużyny), zaś zawodnicy w StarCraft II będą musili najpierw wyeliminować kilku przeciwników, aby wspiąć się na pierwsze trzy miejsca.

League of Legends

StarCraft II: HotS

1. miejsce – 10 000 zł

1. miejsce – 3 200 zł

2. miejsce – 5 000 zł

2. miejsce – 2 000 zł

3. miejsce – 3 000 zł

3. miejsce – 1 000 zł

4. miejsce – 2 000 zł

 

Bilety na imprezę w tyskim klubie muzycznym „Tokarnia” zostały szybko wyprzedane, ale większość osób i tak będzie oglądała zawody w Internecie za pośrednictwem ESL.TV Polska. Stream z League of Legends dostępny będzie pod tym adresem:

  1. League of Legends

Z kolei stream z Starcraft II: HotS można będzie znaleźć tutaj:

  1. Starcraft II: HotS
  1. Oficjalna strona ESL Pro Series