Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2019, 11:29

autor: Froozyy

Dzisiaj startują mistrzostwa świata w League of Legends

Dzisiaj startuje faza play-in mistrzostw świata League of Legends, w której 12 drużyn powalczy o wejście do fazy grupowej, gdzie czeka na nich już 12 najlepszych ekip. W tym roku wszystkie mecze zostaną rozegrane w Europie, a wielki finał zaplanowany na 10 listopada odbędzie się w Paryżu.

Faza play-in mistrzostw świata League of Legends rozpoczyna się dzisiaj. - Dzisiaj startują mistrzostwa świata w League of Legends - wiadomość - 2019-10-02
Faza play-in mistrzostw świata League of Legends rozpoczyna się dzisiaj.

Dzisiaj rozpoczynają się mistrzostwa świata w League of Legends. Pierwszy mecz, który odbędzie się w ramach fazy play-in, będzie można obejrzeć o 13:00. Na finał całej imprezy trzeba będzie poczekać prawie miesiąc, bowiem został on zaplanowany dopiero na 10 listopada. Przez ten czas 24 drużyny z różnych regionów powalczą o tytuł najlepszej ekipy.

Wszystkie mecze rozegrane zostaną w Europie. Faza play-in oraz faza grupowa odbędą się w Berlinie (Niemcy), ćwierćfinały i półfinały w Madrycie (Hiszpania), a wielki finał w Paryżu (Francja). Rozpoczynająca się dzisiaj faza play-in wyłoni 4 drużyny, które dołączą do kolejnych 12 czekających już w fazie grupowej. Do ćwierćfinałów awansuje 8 najlepszych teamów (po dwa z każdej grupy). Pełen harmonogram rozgrywek możecie sprawdzić pod tym adresem, a dokładny przebieg fazy play-in prezentujemy poniżej.

Faza Play-In mistrzostw świata League of Legends.
Faza Play-In mistrzostw świata League of Legends.

Wśród faworytów w walce o puchar mistrzostw świata wymienia się kilka uznanych drużyn. Koreańskie SK Telecom T1 czy też chińskie FunPlus Phoenix na pewno postarają się pokrzyżować plany zwycięzcom europejskiej ligi - G2 Esports - w której na pozycji dżunglera gra Polak Marcin „Jankos” Jankowski. O mistrzostwo niewątpliwie powalczą również Fnatic oraz obrońcy tytułu - Invictus Gaming. Nie oznacza to jednak, że pozostałe drużyny nie mają nic do powiedzenia. W tym roku poziom jest bardzo wyrównany i nawet mniej znane ekipy mogą zaskoczyć faworytów.

A wy komu kibicujecie na tegorocznych mistrzostwach świata? - Dzisiaj startują mistrzostwa świata w League of Legends - wiadomość - 2019-10-02
A wy komu kibicujecie na tegorocznych mistrzostwach świata?

Warto również przypomnieć, że futerał na puchar mistrzostw świata, w którym zwycięska drużyna zabierze trofeum do domu, został zaprojektowany przez francuski dom mody Louis Vuitton. Fani League of Legends mają jednak jeden poważny powód do niezadowolenia, bowiem do tej pory nie doczekali się piosenki będącej motywem przewodnim mistrzostw świata. Co roku Riot Games współpracował z artystami, aby przed imprezą jeszcze bardziej nakręcić kibiców. Tym razem, na kilka godzin przed rozpoczęciem fazy play-in, utwór nadal nie został ujawniony, a fanom pozostaje jedynie przesłuchanie piosenek z poprzednich edycji.