Dziewczyny z Dubaju dostaną nową ekranizację
Dziewczyny z Dubaju Marii Sadowskiej podbiły w zeszłym roku polskie kina. Autor bestselleru, na podstawie którego powstał film, nie zamierza spocząć na laurach. W planach jest już kolejna ekranizacja jego dzieła.

Dziewczyny z Dubaju doczekają się nowej ekranizacji. Informacje na ten temat ujawnił Piotr Krysiak w wywiadzie udzielonym Onetowi. To właśnie Krysiak jest autorem bestsellerowego reportażu o tym samym tytule, na podstawie którego powstała pierwsza wersja filmowej opowieści. Książka sprzedała się w ponad 400-tysięcznym nakładzie i opowiada o seksbiznesie prostytutek w największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Jak twierdzi sam autor, nowy obraz będzie znacząco różnił się od zeszłorocznej adaptacji, którą wyreżyserowała Maria Sadowska.
Będzie koncentrował się na trochę innych rzeczach niż ten, który powstał. To będzie bardziej film kryminalny, a nie erotyczny. Co nie oznacza, że nie będzie widać luksusu i bogactwa, którym ci panowie przyciągali kobiety.
Pierwszą odsłonę Dziewczyn z Dubaju wyprodukowała firma Ent One, która w swym portfolio ma m.in. cykl Pitbull. Nadchodzący film będzie nadzorował ktoś inny. O poprzedniej i przyszłej współpracy zabrał głos Krysiak.
Tym razem będę robić film z uczciwym, znanym i szanowanym na rynku producentem. Z pewnością w tym filmie kobiety nie będą pluskać się w pozłacanych burgerach.
Na Dziewczyny z Dubaju Sadowskiej wybrało się do kin ponad milion osób. Oceny krytyków były nieprzychylne, ale nie przeszkodziło to produkcji w minionym roku stać się pierwszym wyborem Polaków. Żaden obraz nie przyciągnął do kin większej liczby widzów od początku pandemii. Premiera kolejnej ekranizacji zaplanowana jest na drugą połowę 2023 roku.
Film:Dziewczyny z Dubaju(Girls to Buy)
premiera: 2021thrillerdramatkryminał
Dziewczyny z Dubaju opowiadają historię młodej kobiety, która poszukując możliwości wejścia do wielkiego świata, staje się ekskluzywną damą to towarzystwa. Wkrótce na zaproszenie arabskich szejków zaczyna ona zachęcać do tej pracy modelki i celebrytki. Produkcja należy do gatunku dramatów. Dziewczyny z Dubaju są polskim dramatem wyreżyserowanym przez Marię Sadowską (Dzień kobiet, Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej), inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami opisanymi w książce pod tym samym tytułem autorstwa Piotra Krysiaka. Główną bohaterką produkcji jest Emi, ambitna młoda dziewczyna marząca o wielkim świecie. Aby do niego wkroczyć, przyjmuje rolę ekskluzywnej kobiety do towarzystwa. Z czasem na zaproszenie arabskich szejków zaczyna tworzyć grupę dam – modelek, celebrytek, a nawet gwiazd znanych z ekranów – gotowych na oddawania swoich ciał w zamian za ogromne pieniądze. W filmie wystąpili między innymi Paulina Gałązka (Emi), Giulio Berruti (Sam), Katarzyna Figura (Dorota), Józef Pawłowski (Bartek), Jan Englert (Ojciec Bartka), Beata Ścibakówna (Matka Bartka), Katarzyna Sawczuk (Marlena Kinia) oraz Olga Kalicka (Kamila).