Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 stycznia 2022, 13:30

autor: Edyta Jastrzębska

Co obejrzeć na Netflix, HBO GO i Prime Video w weekend 14-16 stycznia 2022 roku

Kolejny styczniowy tydzień przyniósł subskrybentom platform VoD następne sezony popularnych produkcji, takich jak Euforia i After Life, a także parę nowych tytułów oraz czwartą część filmu animowanego przeznaczonego nie tylko dla najmłodszych.

W tym tygodniu do platform VoD powracają cenione produkcje, wśród których znajduje się drugi sezon hitu HBO o nastolatkach dotkniętych przez poważne problemy, takie jak uzależnienia i traumy, oraz finałowy sezon historii mężczyzny, który stara się pogodzić ze śmiercią żony. Wśród nowości znajduje się również budzący dreszcz serial, dotykający sprawy niebezpiecznego kultu, i historia o rewolucji oraz zdradzie. Barwnym akcentem tego tygodnia jest czwarta odsłona lubianego filmu animowanego o potworach. Przekonajcie się, co nowego można obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Amazon Prime Video w weekend 14 – 16 stycznia 2022 roku.

Archiwum 81 (Archive 81) – Netflix

 1. Co to: serial z gatunku horroru o archiwiście, który po odnowieniu taśm pewnego filmowca, zaczyna odtwarzać jego pracę, dotyczącą śledztwa w sprawie niebezpiecznego kultu
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 14 stycznia
 3. Rok premiery: 2022

Gdy archiwista Dan Turner przyjmuje tajemnicze zlecenie, polegające na odnowieniu zniszczonych nagrań, które powstały w 1994 roku, zaczyna odtwarzać pracę dokumentalistki Melody Pendras i jej śledztwo w sprawie niebezpiecznego kultu. Wciągnięty w historię Melody, nabiera przekonania, że może ocalić ją przed przerażającym losem, który spotkał ją 25 lat temu.

 1. Dowiedz się więcej o Archiwum 81

Archiwum 81 obejrzysz na Netflixie

Euforia: 2. sezon (Euphoria) – HBO GO

 1. Co to: drugi sezon hitu HBO o nastolatkach, poruszającego tematy uzależnień, tożsamości, a także traumy
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 10 stycznia
 3. Rok premiery: 2019

W drugim sezonie produkcja ponownie koncentruje się na 17-letniej Rue, która musi odnaleźć nadzieję, balansując jednocześnie między miłością, stratą i uzależnieniem. W serialu występują: Zendaya, Austin Abrams, Maude Apatow, Angus Cloud, Alexa Demie, Jacob Elordi, Barbie Ferreira, Dominic Fike, Hunter Schafer, Algee Smith, Sydney Sweeney i Javon „Wanna” Walton.

 1. Dowiedz się więcej o Euforii

Euforię obejrzysz na HBO GO

After Life: 3. sezon – Netflix

 1. Co to: trzeci sezon serialu o mężczyźnie, który po śmierci żony zmienił się nie do poznania
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 14 stycznia
 3. Rok premiery: 2019

W finałowym sezonie Tony wciąż rozpaczliwie opłakuje śmierć żony. Czy kiedykolwiek zaakceptuje przyszłość bez niej, jeśli nie może zostawić za sobą przeszłości? Zwiastun sugeruje, że Tony spróbuje zacząć od nowa, dzięki czemu być może z końcem sezonu doczeka się szczęśliwego zakończenia.

After Life obejrzysz na Netflixie

Judasz i Czarny Mesjasz (Judas and the Black Messiah) – HBO GO

 1. Co to: po zawarciu ugody z FBI William O’Neal infiltruje oddział Partii Czarnych Panter w Illinois, aby zdobyć informacje na temat przewodniczącego Freda Hamptona
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 16 stycznia
 3. Rok premiery: 2021

Fred Hampton, młody, charyzmatyczny aktywista, zostaje przewodniczącym oddziału Partii Czarnych Panter w Illinois. To momentalnie stawia go na celowniku rządu, FBI i policji z Chicago. By zniszczyć rewolucję, władza potrzebuje swojego człowieka w szeregach partii. Zostaje nim informator FBI, William O’Neal.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Judasz i Czarny Mesjasz

Film Judasz i Czarny Mesjasz obejrzysz na HBO GO

Hotel Transylwania: Transformania (Hotel Transylvania: Transformania) – Amazon Prime Video

 1. Co to: czwarta część przygód potworów żyjących w hotelu, które znamy z najróżniejszych horrorów
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 14 stycznia
 3. Rok premiery: 2022

Kiedy tajemniczy wynalazek Van Helsinga wariuje, Drac i jego potworni przyjaciele zamieniają się w ludzi, podczas gdy Johnny przybiera postać monstrum. W nowych, niedopasowanych ciałach pozbawiony mocy Drac, kochający życie jako potwór Johnny oraz reszta paczki łączą siły, aby rozpocząć poszukiwania lekarstwa, zanim oszaleją, a ich przemiana stanie się permanentna.

 1. Dowiedz się więcej o Hotelu Transylwania: Transformania

Hotel Transylwania: Transformania obejrzysz na Amazon Prime Video

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.