Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 stycznia 2022, 13:20

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Strażnicy Galaktyki 3 będą filmem innym niż się spodziewacie, twierdzi James Gunn

James Gunn lubi zabierać głos na temat własnych filmów, by podsycać zainteresowanie fanów oraz mobilizować ich do tworzenia nowych teorii na ich temat. Prace na planie Strażników Galaktyki 3 ruszyły, więc reżyser nie mógł pozostać cicho.

Zdjęcia do Strażników Galaktyki Vol. 3 ruszyły w listopadzie zeszłego roku. James Gunn i jego ekipa pracują na planie w najlepsze, ale sam reżyser postanowił po raz kolejny podzielić się ciekawostkami na temat powstawania trzeciej części popularnej serii.

Jak ujawnił Gunn w rozmowie z Colliderem, producenci filmu z prezesem Marvel Studios Kevinem Feigem na czele byli „naprawdę podekscytowani” scenami, które już nakręcono. Jednocześnie twórca przestrzegł, że nowi Strażnicy będą odmienni od tego, czego najprawdopodobniej oczekują fani.

Myślę, że jestem naprawdę zadowolony. Dałem kilka scen Marvelowi tuż przed świąteczną przerwą. Kevinowi [Feige’owi – dop. red.] się spodobało… Wszyscy byli bardzo, bardzo, bardzo podekscytowani. Ale nie będzie to film, którego ludzie... To coś innego niż ludzie się spodziewają. Przed nami trudna droga, ale jak dotąd jestem z niej naprawdę zadowolony.

Przypomnijmy, że w Guardians of the Galaxy Vol. 3 powrócą Chris Pratt, Zoe Saldana, Karen Gillan, Dave Bautista i Pom Klementieff. Prócz nich do obsady dołączyło kilka świeżych nazwisk. Gunn w szczególności pochwalił Chukwudiego Iwuji:

Chukwudi, który gra Murna w Peacemakerze, jest jedną z głównych postaci w naszym filmie. Wszyscy są przerażeni tym, jak dobry jest ten facet. […] Dosłownie panikują.

W kogo wciela się Iwuji na razie nie wiadomo. Prócz niego w nowym dziele Gunna z pewnością zobaczymy Willa Poultera w roli Adama Warlocka, który pierwszy raz pojawił się w scenie po napisach w Strażnikach Galaktyki Vol. 2.

Z rzeczy istotnych dla fanów marki: Gunn przyznał, że nie rozpoczęła się jeszcze produkcja Guardians of the Galaxy Holiday Special, którego premiera zaplanowana jest na grudzień w Disney+. Zdjęcia do obrazu ruszą podczas kręcenia trzeciej odsłony głównej serii. Strażnicy Galaktyki Vol. 3 trafią do kin 5 maja 2023 roku.