Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2022, 12:42

Uzyskał protezę dzięki DLC i pomocy kolegów - pozytywna historia z grą w tle

Jeden z deweloperów War Robots opowiedział historię tego, jak po utracie ręki został przeniesiony do gry jako DLC, a za uzyskane w ten sposób pieniądze sfinansował zakup protezy.

W SKRÓCIE:
  • jeden z deweloperów gry War Robots stracił rękę w wypadku w 2019 roku,
  • koledzy ze studia opracowali wzorowaną na nim postać, którą udostępniono w ramach przepustki bitewnej,
  • ani deweloper, ani gracze nie wiedzieli, że w ten sposób zbierano pieniądze na nowoczesną protezę,
  • ujawniono to dopiero po zgromadzeniu potrzebnej kwoty.

Andrey Kvasov z zespołu Pixonic podzielił się podnoszącą na duchu historią. Po tym, jak deweloper w wypadku stracił rękę, jego koledzy ze studia wypuścili zainspirowaną nim, płatną postać do mobilnej gry War Robots. W ten sposób zebrali pieniądze na nowoczesną protezę. Co ciekawe, do momentu zgromadzenia potrzebnej kwoty gracze nie mieli pojęcia o całej akcji.

Kvasov stracił rękę w wypadku drogowym, jaki miał miejsce w 2019 roku w trackie urlopu na Dominikanie. Wrócił do pracy raptem cztery miesiące później i zaproponowano mu stworzenie w War Robots postaci zainspirowanej jego historią, na co chętnie się zgodził.

Uzyskał protezę dzięki DLC i pomocy kolegów - pozytywna historia z grą w tle - ilustracja #1
Karta postaci w grze.

Wirtualny Andrey Kvasov to pilot mecha, który stracił rękę, ratując towarzysza broni, a po uzyskaniu mechanicznej protezy kontynuował udział w wojnie. Deweloperowi spodobał się ten pomysł, gdyż bohater, tak jak jego rzeczywisty odpowiednik, nie pozwolił, aby niepełnosprawność przeszkodziła mu w pracy.

Postać stała się częścią przepustki bitewnej, za odblokowanie której gracze musieli zapłacić. Nie ujawniono jednak, że uzyskane w ten sposób pieniądze gromadzone były w celu zakupu nowoczesnej protezy. Nie wiedział o tym zresztą również sam Kvasov. Poinformowano go o zbiórce dopiero po uzyskaniu potrzebnej kwoty. Notyfikację o tym, wraz z darmowym buffem, otrzymali też wszyscy, którzy zakupili przepustkę. Ponadto model postaci został zmieniony, tak aby mechaniczna ręka pilota bardziej przypominała tę, która otrzymał deweloper.

Przypomnijmy, że War Robots ukazało się w 2014 roku na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Cztery lata później ukazała się wersja pecetowa. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

  1. Oficjalna strona gry