Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 sierpnia 2018, 14:25

Dwayne „The Rock” Johnson wcieli się w hawajskiego króla Kamehamehę

W 2020 roku Robert Zemeckis rozpocznie prace nad filmem The King, przybliżającym historię hawajskiego króla Kamehamehy. Tytułową rolę zagra w nim Dwayne „The Rock” Johnson.

Dobra passa Dwayne’a „The Rocka” Johnsona trwa w najlepsze. Najświeższe wieści w sprawie rozwoju jego kariery dotyczą zaangażowania w prace nad filmem The King w reżyserii Roberta Zemeckisa (w dorobku m.in. cykl Powrót do przyszłości, Forrest Gump, Cast Away: Poza światem). Najlepiej zarabiający aktor świata wcieli się w nim w króla Kamehamehę.

Dramat historyczny The King opowie historię pierwszego historycznego władcy Hawajów. Kamehameha zasłynął jako sprawny negocjator, któremu na początku XIX wieku udało się zjednoczyć liczne hawajskie królestwa rozsiane po archipelagu, dotąd toczące między sobą zaciekłe boje. Król zadbał również o to, aby przymierze obowiązywało po jego śmierci. Założona przez niego dynastia panowała nad Hawajami do 1874 roku.

Dwayne Johnson nie tylko zagra główną rolę w filmie, ale też zajmie się jego produkcją (obok Zemeckisa oraz Dany’ego i Hirama Garcia’ów). Za scenariusz filmu odpowiada Randall Wallace, mający w dorobku fabuły Braveheart, Człowieka w żelaznej masce, Byliśmy żołnierzami (w obu przypadkach był również reżyserem) oraz Przełęczy ocalonych. The King nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery. Prace nad filmem mają ruszyć w 2020 roku.

Dwayne’a „The Rocka” Johnsona w ostatnim czasie mogliśmy oglądać w filmach Szybcy i wściekli 8, Jumanji: Przygoda w dżungli, Baywatch. Słoneczny patrol, Drapacz chmur oraz Rampage: Dzika furia. Natomiast w przyszłości zobaczymy go m.in. w przygodowym Jungle Cruise, spin-offie Szybkich i wściekłych zatytułowanym Hobbs and Shaw oraz kontynuacji Jumanji: Przygoda w dżungli.

Dwayne „The Rock” Johnson wcieli się w hawajskiego króla Kamehamehę - ilustracja #1

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.