Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2013, 09:19

autor: Góral

DriveClub - nowe informacje na temat gry wyścigowej na PlayStation 4

W najnowszym numerze magazynu Game Informer opublikowano kolejne informacje o grze DriveClub. Tytuł dedykowany konsoli PlayStation 4 nie będzie symulatorem i postawi na aspekty drużynowe oraz społecznościowe.

W nowym numerze magazynu Game Informer opublikowano informacje dotyczące gry DriveClub. Dowiedzieliśmy się między innymi tego, że będzie można bawić się offline, a produkcja nie będzie wierną symulacją jazdy samochodem.

DriveClub ukaże się wyłącznie na konsoli PlayStation 4. - DriveClub - nowe informacje na temat gry wyścigowej na PlayStation 4 - wiadomość - 2013-05-08
DriveClub ukaże się wyłącznie na konsoli PlayStation 4.

Po raz kolejny potwierdzono kilka znanych już informacji. Jak pewnie większość z Was już wie, DriveClub będzie grą wyścigową od twórców serii Motorstorm, która ma kłaść wielki nacisk na funkcje społecznościowe i drużynową rywalizację. Indywidualny udział w mniejszych wydarzeniach (np. driftowanie przez 1000 m czy jak najszybsze rozpędzenie się do 100 km/h) sprawi, że cały nasz klub zdobędzie nieco doświadczenia. W ogóle wszystkie osiągnięcia uzyskiwane przez poszczególnych członków zostaną automatycznie przekute na sukces składu. Wzrost sławy zapewni środki niezbędne do kupowania kolejnych samochodów. Warto także wspomnieć, że do dyspozycji graczy zostaną oddane drużynowe wyzwania 3 na 3.

DriveClub umożliwi organizowanie wyścigów o różnych parametrach. Przykładowo, będzie można ścigać się w wybranych warunkach pogodowych, o określonej porze dnia lub nocy, tylko danym typem pojazdów, itd. Mało tego, tytuł pozwoli na tworzenie wielopoziomowych wydarzeń, które mogą trwać nawet kilka dni, a niektóre rzeczy będzie się dało zrobić z poziomu zewnętrznej aplikacji (np. umówimy się na wyścig przez smartfona).

Każdą wygraną, nieważne czy wypracowaną samemu, czy razem z innymi członkami drużyny, pochwalimy się w mediach społecznościowych, a im sławniejsi się staniemy, tym więcej osób będzie śledzić nasze poczynania.

Potwierdzono, że w grze zobaczymy samochody takich producentów jak: Koenigsegg, Maserati, Pagani i Hennessey. Tytuł nie będzie wierną symulacją jazdy samochodem, ale zastosowanie znajdzie system zniszczeń, który jednak nie wpłynie na właściwości jezdne pojazdów. Touchpad DualShocka 4 zostanie wykorzystany do nawigacji w menu i prawdopodobnie umożliwi także manipulację kamerą. DriveClub ma być jednym z największych tytułów firmy Sony, jeżeli chodzi o dodatki DLC. Oznacza to między innymi, że produkcja studia Evolution otrzyma sporo rozszerzeń, które zawierać będą nowe samochody. Tytuł ukaże się wyłącznie na konsoli PlayStation 4, jednak w dalszym ciągu nie ujawniono daty premiery.

DriveClub tworzone jest przez Evolution Studios. Deweloper ten od zawsze związany jest z marką PlayStation. Na konsolach firmy Sony ukazały się wszystkie gry studia, w tym serie WRC na PlayStation 2 i Motorstorm na PlayStation 3, a także PS Vita.