Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2013, 09:38

autor: Hed

Darkwood walczy o fundusze na Indiegogo – wesprzyj polski survival horror

Polski survival horror Darkwood walczy o wsparcie finansowe na portalu Indiegogo. Studio Acid Wizard poprosiło fanów gatunku o 40 tysięcy dolarów na dokończenie swojej ciekawie zapowiadającej się gry. Pełną wersję produkcji można otrzymać już za 10 dolarów.

Darkwood – ruszyła zbiórka pieniędzy na polski survival horror. - Darkwood walczy o fundusze na Indiegogo – wesprzyj polski survival horror - wiadomość - 2013-05-08
Darkwood – ruszyła zbiórka pieniędzy na polski survival horror.

Polskie studio Acid Wizard ruszyło ze zbiórką pieniędzy na stworzenie gry Darkwood. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłego tygodnia, akcja jest prowadzona na łamach serwisu Indiegogo, alternatywy dla Kickstartera. Trójka deweloperów chce stworzyć klimatyczny, rozbudowany i wymagający survival horror, który trafi na pecety (Windows, Linux) i komputery Mac prawdopodobnie w połowie 2014 roku. Oczywiście o ile uda się zebrać wskazaną kwotę przed upływem terminu.

Na stworzenie Darkwood potrzeba 40 tysięcy dolarów. Dzięki tej kwocie panowie z Acid Wizard będą mogli odłożyć poboczne kontrakty i skoncentrować się na grze. Najniższa stawka wsparcia, jaka gwarantuje dostęp do cyfrowego wydania Darkwood, wynosi zaledwie 10 dolarów. Autorzy zaznaczają, że tak niska cena za pełną wersję obowiązuje tylko w trakcie kampanii. Wyższe stawki dają dostęp do przedmiotów w grze, wydania pudełkowego, ścieżki dźwiękowej i innych nagród.

Acid Wizard nie kryje, że 40 tysięcy dolarów to minimum potrzebne do opracowania gry w jej podstawowej wersji. Zebranie większych kwot pozwoli przetłumaczyć ją na wybrane języki, wprowadzić trudniejszy tryb rozgrywki, opracować DLC oraz zająć się wspominanym wcześniej multiplayerem, a konkretniej dwuosobową kooperacją. Ostatni z dodatków zostanie zrealizowany po zebraniu 170 tysięcy dolarów. Po więcej szczegółów odsyłamy Was na stronę Indiegogo.

W opisie gry czytamy, że Darkwood będzie wyzwaniem dla fanów walki o przetrwanie. Chociażby dlatego, że postacie, które zginą przepadną na zawsze (nie stracimy jednak całego postępu). Darkwood ma cechować się otwartością i enigmatycznością – w produkcji znajdzie się pewna fabuła i zakończenie, ale odkrycie ich ma być trudne. Acid Wizard zapewnia też, że nie jest to kolejna produkcja o zombie, czy klon Slendera. Fragmenty rozgrywki pokazano w dołączonych zwiastunach.

Darkwood walczy o fundusze na Indiegogo – wesprzyj polski survival horror - ilustracja #2

W Darkwood trafimy do tytułowego lasu mieszczącego się gdzieś we wschodniej części Europy i opanowanego przez groźne bestie. Potwory wypełzną na powierzchnię nocą i to wtedy będziemy musieli dwoić się i troić, aby uniknąć śmierci. Pomoże w tym między innymi opcja tworzenia pułapek, barykadowania domu i modyfikowania sprzętu. Za dnia będziemy mogli eksplorować okolicę i spotkać kilka postaci niezależnych. Grę tworzy warszawskie studio Acid Wizard.

  1. Zbiórka pieniędzy na Darkwood na Indiegogo