Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2013, 09:38

autor: Hed

Darkwood walczy o fundusze na Indiegogo – wesprzyj polski survival horror

Polski survival horror Darkwood walczy o wsparcie finansowe na portalu Indiegogo. Studio Acid Wizard poprosiło fanów gatunku o 40 tysięcy dolarów na dokończenie swojej ciekawie zapowiadającej się gry. Pełną wersję produkcji można otrzymać już za 10 dolarów.

Darkwood – ruszyła zbiórka pieniędzy na polski survival horror. - Darkwood walczy o fundusze na Indiegogo – wesprzyj polski survival horror - wiadomość - 2013-05-08
Darkwood – ruszyła zbiórka pieniędzy na polski survival horror.

Polskie studio Acid Wizard ruszyło ze zbiórką pieniędzy na stworzenie gry Darkwood. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłego tygodnia, akcja jest prowadzona na łamach serwisu Indiegogo, alternatywy dla Kickstartera. Trójka deweloperów chce stworzyć klimatyczny, rozbudowany i wymagający survival horror, który trafi na pecety (Windows, Linux) i komputery Mac prawdopodobnie w połowie 2014 roku. Oczywiście o ile uda się zebrać wskazaną kwotę przed upływem terminu.

Na stworzenie Darkwood potrzeba 40 tysięcy dolarów. Dzięki tej kwocie panowie z Acid Wizard będą mogli odłożyć poboczne kontrakty i skoncentrować się na grze. Najniższa stawka wsparcia, jaka gwarantuje dostęp do cyfrowego wydania Darkwood, wynosi zaledwie 10 dolarów. Autorzy zaznaczają, że tak niska cena za pełną wersję obowiązuje tylko w trakcie kampanii. Wyższe stawki dają dostęp do przedmiotów w grze, wydania pudełkowego, ścieżki dźwiękowej i innych nagród.

Acid Wizard nie kryje, że 40 tysięcy dolarów to minimum potrzebne do opracowania gry w jej podstawowej wersji. Zebranie większych kwot pozwoli przetłumaczyć ją na wybrane języki, wprowadzić trudniejszy tryb rozgrywki, opracować DLC oraz zająć się wspominanym wcześniej multiplayerem, a konkretniej dwuosobową kooperacją. Ostatni z dodatków zostanie zrealizowany po zebraniu 170 tysięcy dolarów. Po więcej szczegółów odsyłamy Was na stronę Indiegogo.

W opisie gry czytamy, że Darkwood będzie wyzwaniem dla fanów walki o przetrwanie. Chociażby dlatego, że postacie, które zginą przepadną na zawsze (nie stracimy jednak całego postępu). Darkwood ma cechować się otwartością i enigmatycznością – w produkcji znajdzie się pewna fabuła i zakończenie, ale odkrycie ich ma być trudne. Acid Wizard zapewnia też, że nie jest to kolejna produkcja o zombie, czy klon Slendera. Fragmenty rozgrywki pokazano w dołączonych zwiastunach.

Darkwood walczy o fundusze na Indiegogo – wesprzyj polski survival horror - ilustracja #2

W Darkwood trafimy do tytułowego lasu mieszczącego się gdzieś we wschodniej części Europy i opanowanego przez groźne bestie. Potwory wypełzną na powierzchnię nocą i to wtedy będziemy musieli dwoić się i troić, aby uniknąć śmierci. Pomoże w tym między innymi opcja tworzenia pułapek, barykadowania domu i modyfikowania sprzętu. Za dnia będziemy mogli eksplorować okolicę i spotkać kilka postaci niezależnych. Grę tworzy warszawskie studio Acid Wizard.

  1. Zbiórka pieniędzy na Darkwood na Indiegogo
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.