Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2013, 19:11

autor: luckie

Dreamfall Chapters: The Longest Journey – komentarz redakcji GRY-OnLine.pl

Dzięki wsparciu fanów Dreamfall Chapters: The Longest Journey zostanie w końcu stworzone. Redaktorzy GRY-OnLine.pl, Verminus i Łosiu, komentują sukces produkcji na Kickstarterze.

Ostatnio zrobiło się głośno na temat Dreamfall Chapters: The Longest Journey, długo oczekiwanej kontynuacji udanej przygodówki Dreamfall: The Longest Journey. Grze udało się w nieco ponad tydzień zebrać kwotę 850 tysięcy dolarów, o jaką poprosili autorzy. Dobrym posunięciem studia Red Thread Games było pokazanie kickstarterowiczom wczesnej wersji gry, dzięki czemu udowodnili, że ich praca przynosi realne efekty. Obecnie fani dokładają się do realizacji kolejnych pomysłów, mających wzbogacić grę o dodatkowe elementy. Np. po osiągnięciu miliona funtów, twórcy obiecują rozszerzyć historię o dzieje Abnaxusa, postaci znanej z pierwszego The Longest Journey.

Sukces studia Red Thread Games to kolejna cegiełka budująca renomę Kickstartera. Dzięki metodzie finansowania gier przez osoby zainteresowane ich powstaniem, możliwy jest powrót do wielu serii, wspominanych przez graczy z nutką nostalgii, a za które duzi wydawcy baliby się zabierać. Kickstarter sprawdza się też doskonale w roli narzędzia do badania rynku – gracze głosują własnymi portfelami za realizacją konkretnego projektu, co pozwala zorientować się, czy ma on szansę powodzenia, czy nie (patrz Dizzy Returns, którego nie udało się przywrócić do życia).

Kolejny rozdział historii April Ryan i Zoë Castillo poznamy w okolicy listopada 2014 roku, gdy Dreamfall Chapters: The Longest Journey zadebiutuje na komputerach PC i Mac. Liczymy, że gra znajdzie polskiego dystrybutora, który zapewni jej polonizację trzymającą poziom poprzednich części.