Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2018, 19:10

autor: Ender

Draugen – data premiery i zwiastun nowej gry twórców Dreamfall Chapters

Norweskie studio Red Thread Games, odpowiadające za Dreamfall Chapters, ogłosiło datę premiery oraz opublikowało nowy zwiastun swojego kolejnego przygodowego projektu, zatytułowanego Draugen. Akcja produkcji, która ukaże się na pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4, rozegra się w latach dwudziestych w Norwegii.

O Draugen usłyszeliśmy po raz pierwszy ponad cztery lata temu. Premiera tytułu była kilkukrotnie przekładana i przez dłuższy czas jego dalsze losy stały pod znakiem zapytania. Dopiero w czerwcu tego roku otrzymaliśmy potwierdzenie, że prace nad grą nie zostały przerwane i są kontynuowane, między innymi za sprawą dotacji z funduszy Unii Europejskiej oraz Norweskiego Instytutu Filmowego. Za produkcję odpowiada studio Red Thread Games, które wydało epizodyczne Dreamfall Chapters, a część jego zespołu zajmowała się również hitową przygodówką The Longest Journey oraz MMO The Secret World. Producenci przedstawili dzisiaj nowy zwiastun Draugen, drastycznie różniący się od tego co pokazali w 2014 roku, a także podali jego przybliżoną datę premiery, która wyznaczona została na przyszły rok. Tytuł ukaże się w pierwszej kolejności na komputerach PC, a następnie trafi na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Draugen to pierwszoosobowa przygodówka, która łączy w sobie cechy produkcji detektywistycznej oraz horroru. Jej akcja rozgrywa się w Norwegii w latach 20. XX wieku. Wcielamy się w amerykańskiego podróżnika Edwarda Charlesa Hardena, który poszukuje zaginionej siostry. Jego śledztwo doprowadza go do niewielkiej nadmorskiej wioski, leżącej w jednym z niezliczonych norweskich fiordów. W przygodzie towarzyszy nam młoda dziewczyna o imieniu Lissie, która znajduje się pod opieką Edwarda. Para będzie eksplorowała okolice osady i powoli odkrywała skrywane przez nią mroczne tajemnice.

Według twórców, jedną z najmocniejszych stron Draugen jest Lissie. Wirtualna kompanka naszego bohatera ma w realistyczny sposób reagować na otoczenie, a także komunikować się z Edwardem za pośrednictwem dynamicznego systemu dialogowego. Wszystkie kwestie bohaterów zostały w pełni zdubbingowane, a animacje ruchu postaci zostały przygotowane z pomocą techniki motion capture. Zaletą gry jest także jej oprawa graficzna. Wygląd i nastrój świata zależeć będą nie tylko od zmieniającej się pogody, ale także do stanu emocjonalnego protagonisty.

  1. Oficjalna strona Draugen
  2. Draugen w serwisie Steam

Ostatnia aktualizacja: 2018-11-13

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Draugen

Draugen