Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2019, 19:23

autor: Serek

Draugen, nowa gra twórców Dreamfall, zadebiutuje na PC za kilka tygodni

W sieci pojawił się zwiastun fabularny Draugen - nowej przygodówki od twórców Dreamfall Chapters. Tytuł pojawi się na PC w maju tego roku. Konsolowi gracze będą zmuszeni poczekać nieco dłużej.

Poznajcie Lissie. Będzie Wam towarzyszyć podczas podróży w Draugen. - Draugen, nowa gra twórców Dreamfall, zadebiutuje na PC za kilka tygodni - wiadomość - 2019-04-05
Poznajcie Lissie. Będzie Wam towarzyszyć podczas podróży w Draugen.

Norweskie studio Red Thread Games ogłosiło, że jego nowa produkcja pod tytułem Draugen trafi na PC w maju bieżącego roku. Niestety, nie znamy konkretnej daty dziennej debiutu. Tytuł pojawi się w ofercie platform Steam oraz GOG.com. Posiadacze PlayStation 4 oraz Xboksa One otrzymają grę jeszcze w tym roku, chociaż twórcy nie podali konkretnej daty premiery. W serwisie YouTube ukazał się także zwiastun przybliżający nieco fabułę nowej produkcji twórców Dreamfall Chapters. Możecie go zobaczyć poniżej.

Draugen to pierwszoosobowa gra przygodowa, której ważnym elementem ma być rozwiązywanie zagadek detektywistycznych. Akcja tytułu będzie się rozgrywać w latach 20. XX wieku. W grze będziemy sterować Edwardem Hardenem - amerykańskim podróżnikiem, który wyruszy do nadmorskiej wioski leżącej w jednym z norweskich fiordów. Twórcy podkreślają, że istotną rolę w doświadczeniu będzie pełniła Lissie, czyli młoda podopieczna bohatera, z którą będziemy mogli prowadzić dynamiczne dialogi i liczyć na jej pomoc w rozwiązaniu zagadki. Warto także dodać, że muzykę do gry skomponował Simon Poole, znany chociażby z oprawy audio takich gier, jak Dreamfall Chapters czy The Secret World. Na platformie Steam pojawiły się także wymagania systemowe, z którymi możecie się zapoznać niżej.

Minimalne wymagania sprzętowe Draugen

System operacyjny: Windows 7 (64-bit)

Procesor: Intel Core i5

Karta grafiki: GeForce GTX 670 / Radeon HD 7870 2 GB

Pamięć RAM: 6 GB

Miejsce na dysku: 10 GB wolnej przestrzeni

Inne: DirectX 11

Zalecane wymagania sprzętowe Draugen

System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Procesor: Intel Core i7

Karta grafiki: wyposażona w 4 GB VRAM

Pamięć RAM: 8 GB

Miejsce na dysku: 10 GB wolnej przestrzeni

Inne: DirectX 12

  1. Oficjalna strona internetowa gry Draugen
  2. Draugen na platformie Steam

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Draugen

Draugen