Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2017, 10:29

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dragon Ball FighterZ - Trunks na nowym zwiastunie gry

Doczekaliśmy się nowego zwiastuna bijatyki Dragon Ball FighterZ, na którym zaprezentowano Trunksa. Ponadto dowiedzieliśmy się, że produkcja nie zaoferuje rozgrywek międzyplatformowych.

Firma Bandai Namco opublikowała nowy zwiastun gry Dragon Ball FighterZ. Zaprezentowano na nim kolejnego wojownika, którym staniemy do walki z innymi bohaterami mangi/anime. Jest to Trunks – syn Bulmy i Vegety, jedna z ikonicznych postaci całej sagi. Ponadto w serwisie shonengamez.com ukazał się wywiad z twórcami produkcji – Tomoko Hirokim (poducent) i Junya Motomurą (dyrektor firmy i artysta). Deweloperzy wyjawili, że niestety nie doczekamy się rozgrywek międzyplatformowych. Zdradzono też, że choć oficjalnie gra przeznaczona będzie na konsole PlayStation 4 i Xbox One oraz komputery osobiste, to niewykluczone, że w przyszłości pojawi się na Switchu. Obecnie studio pracuje jednak nad przeniesieniem Dragon Ball: Xenoverse 2 na sprzęt Nintendo i dopiero po zakończeniu tego procesu będzie mogło się zabrać za ewentualny port Dragon Ball FighterZ.

Dragon Ball FighterZ w skrócie:
  • dwuwymiarowa bijatyka od studia Arc System Works;
  • ukaże się na początku 2018 roku;
  • dostępna będzie na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych.

Z innych ciekawostek warto wspomnieć o balansie postaci. Twórcy wyjaśnili, że starają się być wierni realiom Dragon Ball, więc nie spotkamy się z sytuacją, w której słaba postać sama masakruje któregoś z najsilniejszych bohaterów. Dragon Ball FighterZ nie będzie jednak grą, gdzie walczy się 1 na 1, a 3 na 3. W związku z tym deweloperzy pracują nad systemem, w którym niektórzy herosi będą zdecydowanie lepiej sprawdzać się jako postać wsparcia czy też obrońca głównego wojownika.

Premiera produkcji ma się odbyć na początku 2018 roku. Wcześniej jednak odbędą się zamknięte beta-testy. Zapisy do nich rozpoczną się 26 lipca. Obecnie nie wiadomo jeszcze, co będzie można sprawdzić w przedpremierowym kawałku kodu.

W Dragon Ball FighterZ pojawią się wszystkie najważniejsze postacie, nie tylko te dysponujące największą siłą. - Dragon Ball FighterZ - Trunks na nowym zwiastunie gry - wiadomość - 2017-07-17
W Dragon Ball FighterZ pojawią się wszystkie najważniejsze postacie, nie tylko te dysponujące największą siłą.