Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2019, 14:03

autor: Adrian Werner

Dragon Age Origins - mod poprawia ponad 790 błędów w grze

Ukazała się nowa wersja Qwinn's Ultimate DAO Fixpack, czyli moda pełniącego rolę nieoficjalnego patcha naprawiającego prawie 800 błędów w klasycznej grze RPG Dragon Age: Origins.

W listopadzie gra będzie obchodziła dziesiąte urodziny. - Dragon Age Origins - mod poprawia ponad 790 błędów w grze - wiadomość - 2019-01-22
W listopadzie gra będzie obchodziła dziesiąte urodziny.
DRAGON AGE: ORIGINS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: BioWare
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, X360, PS3
  5. Data premiery: 3 listopada 2009 r.

Dragon Age: Początek pozostaje najbardziej lubianą odsłoną cyklu. Nie da się jednak ukryć, że produkcji studia BioWare sporo brakowało do ideału. Jeśli myślicie więc o powrocie do tego klasyka, to warto zainteresować się modyfikacją Qwinn's Ultimate DAO Fixpack.

Projekt pełni rolę nieoficjalnego patcha, którego celem jest naprawienie wszystkich błędów pozostawionych w grze przez oryginalnych deweloperów. W wersji 3.4 poprawiono ponad 790 niedoróbek, obejmujących m.in. dialogi, skrypty i różnorodne problemy techniczne.

Mod przywraca także część elementów gry, które początkowo były w planach twórców, ale ostatecznie zostały wycięte, gdyż deweloperom zabrakło czasu na ich pełne ukończenie.

Autor modyfikacji pozostał wierny wizji studia BioWare. Nie próbował ulepszać mechanizmów rozgrywki czy wprowadzać żadnych istotnych zmian. Celem Qwinn's Ultimate DAO Fixpack jest doprowadzenie gry do stanu, który osiągnęłaby, gdyby autorzy mieli więcej czasu na jej dopracowanie.

Jak zainstalować moda?

Wypakujcie archiwum do folderu z grą. Do instalacji moda należy użyć programu daupdater.exe, który znajdziecie w miejscu zainstalowania gry w folderze "bin_ship". Wskażcie tej aplikacji plik z modyfikacją, czyli „QUDAO Fixpack v3_4.dazip”.

Dzięki temu mod zostanie zainstalowany jako dodatek i będziecie go mogli łatwo aktywować lub dezaktywować w menu gry.

Przypomnijmy, że Dragon Age: Origins ukazało się 3 listopada 2009 roku, w wersjach na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Produkcja doczekała się kilku małych dodatków oraz dużego rozszerzenia Awakening, ale mod Qwinn's Ultimate DAO Fixpack obejmuje wyłącznie podstawową wersję gry.

  1. Oficjalna strona serii Dragon Age
  2. Dragon Age: Początek - recenzja gry
  3. Dragon Age: Początek - poradnik do gry