Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2014, 12:16

autor: Góral

Dragon Age: Inkwizycja - wyciekły nowe screeny i informacje na temat wyczekiwanej gry cRPG

W sieci ukazały się kolejne informacje dotyczące gry cRPG Dragon Age: Inkwizycja. Wieści pochodzą z kwietniowego numeru magazynu GameStar i mówią m.in. o nowych postaciach (Iron Bull, Solas, Sera) czy też szczegółach dotyczących świata, dzikich zwierząt i nie tylko. Oprócz tego w serwisie AllGamesBeta opublikowano świeże screeny z nadchodzącego hitu studia BioWare.

Pojawiły się nowe informacje dotyczące wyczekiwanej gry cRPG od studia BioWare - Dragon Age: Inkwizycja. Serwis DragonAge-Game.de zebrał szczegóły zapowiedzi (w języku angielskim znajdziecie je m.in. na NeoGafie), która trafi do kwietniowego numeru niemieckiego magazyn GameStar. Dzięki temu poznaliśmy przede wszystkim dwie nowe postacie - Iron Bulla i Solasa. O pierwszym z bohaterów wiemy jedynie, że „nie boi się niczego, prócz przeszłości”, a drugi to potężny elficki mag. To jednak nie koniec wieści. Przedstawiciele pisma widzieli także nowego łucznika (prawdopodobnie chodzi o plotkowaną kilka miesięcy temu Serę). Oprócz tego dowiedzieliśmy się kilku innych rzeczy, o których przeczytacie w dalszej części niniejszej wiadomości.

Solas – jedna z ujawnionych postaci. - Dragon Age: Inkwizycja - wyciekły nowe screeny i informacje na temat wyczekiwanej gry cRPG - wiadomość - 2014-03-24
Solas – jedna z ujawnionych postaci.

Z informacji ujawnionych przez GameStar wynika, że w grze znajdzie się system zarządzania bazą wypadową, w której będzie można dostosowywać wygląd poszczególnych pokoi czy też kupować ulepszenia. Jako przykład podano możliwość założenia ogródka (uprawiane rośliny wykorzystywane będą w alchemii). Oprócz tego udostępniona zostanie opcja usprawniania innych budynków i być może korzystania z „pokoju map”, w którym przydziela się żołnierzy do otwierania nowych szlaków handlowych lub zajmowania wyznaczonych posterunków.

Zmian doczekają się dzikie zwierzęta, które będą wchodzić ze sobą w interakcje. Oznacza to, że będzie można spotkać wilka polującego na jelenia, czy też smoka walczącego z gigantem. Mało tego, jeżeli wybijemy większość przedstawicieli danego gatunku w okolicy, to prędko nie zobaczymy ich ponownie, gdyż zwierzęta będą musiały się rozmnożyć i zasiedlić teren. W ogóle środowisko gry ma mieć spory wpływ na przebieg starć. Zobrazowano to prostym przykładem – potknięciem się bohatera na błocie, wytworzonym przez padający wcześniej deszcz. Poza tym większość lokacji ma być trzy razy większa, niż Głusza Korcari z gry Dragon Age: Początek, a kolejne regiony będą odblokowywane po uzyskaniu przez Inkwizycję określonej siły.

Szkic koncepcyjny przedstawiający Iron Bulla. - Dragon Age: Inkwizycja - wyciekły nowe screeny i informacje na temat wyczekiwanej gry cRPG - wiadomość - 2014-03-24
Szkic koncepcyjny przedstawiający Iron Bulla.

Z innych ciekawostek można wspomnieć o nowych przeciwnikach gigantach, którzy są więksi od ogrów Darkspawn. Poza tym Inkwizytor będzie mógł przywoływać demony, wrażliwym miejscem smoków ma być ich głowa, a moderzy poczują się zawiedzeni, gdyż BioWare nie planuje wspierać ich działalności. Dodatkowo warto wspomnieć, że pod każdą płeć będzie mógł zostać podłożony głos żeński lub męski.

Przy okazji warto wspomnieć, że w serwisie AllGamesBeta ukazały się nowe screeny z gry Dragon Age: Inkwizycja. Część z nich znajdziecie poniżej, a po więcej odsyłam do źródła. Premiera produkcji nastąpi w tym roku na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One i komputerach PC.

A oto i Sera. - Dragon Age: Inkwizycja - wyciekły nowe screeny i informacje na temat wyczekiwanej gry cRPG - wiadomość - 2014-03-24
A oto i Sera.
Dragon Age: Inkwizycja ukaże się w tym roku. - Dragon Age: Inkwizycja - wyciekły nowe screeny i informacje na temat wyczekiwanej gry cRPG - wiadomość - 2014-03-24
Dragon Age: Inkwizycja ukaże się w tym roku.
Dragon Age: Inkwizycja - wyciekły nowe screeny i informacje na temat wyczekiwanej gry cRPG - ilustracja #5