Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2014, 20:45

Dragon Age: Inkwizycja – trailer prezentujący system walki

Electronic Arts opublikowało nowy trailer gry Dragon Age: Inkwizycja, przedstawiający system walki. Gracze będą mogli przekonać się jak w akcji prezentuje się zapowiadana możliwość taktycznej rozgrywki oraz opcja aktywnej pauzy.

Ostatnie informacje o kilkutygodniowym przesunięciu premiery gry Dragon Age: Inkwizycja zawiodły nieco fanów serii studia BioWare. Zmiana kalendarza wydawniczego nie wpłynęła jednak specjalnie na machinę marketingową Elcetronic Arts, którą w tej chwili napędzają przede wszystkim informacje o bonusach i zestawach DLC przeznaczonych dla osób składających zamówienia przedpremierowe. Miłym odstępstwem od tego typu promocji jest więc nowy trailer produkcji, który przedstawia konkrety związane z rozgrywką i systemem walki.

Dzięki kilkuminutowemu filmowi możemy dowiedzieć się jak w akcji będą wyglądać potyczki z wrogami oraz zarządzanie naszą drużyną. Twórcy zaprezentowali również zapowiadaną opcję aktywnej pauzy oraz wszystkie taktyczne możliwości, które dostępne są na polu bitwy. System walki opracowany przez BioWare przypomina połączenie najlepszych elementów z dwóch poprzednich odsłon cyklu. Trzeba jednak przyznać, że poza obecnością standardowych rozkazów, nie wydaje się on zbyt bogaty w zaawansowane możliwości strategiczne. Warto dodać również, że trailer przedstawia jedynie interfejs przystosowany do współpracy z xboksowym padem. Pecetowi gracze, którzy preferują rozgrywkę z klawiaturą i myszką, będą musieli jeszcze trochę poczekać, aby zobaczyć ostateczne rozwiązania przygotowane wyłącznie z myślą o nich.

Dragon Age: Inkwizycja zadebiutuje na rynku europejskim 21 listopada 2014. Gra będzie dostępna na PC i konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 oraz Xbox One.

  1. Dragon Age: Inkwizycja – kompendium wiedzy [Aktualizacja #3: postacie i inne ciekawostki]
  2. Widzieliśmy Dragon Age: Inkwizycja - BioWare w dobrej formie
  3. Oficjalna strona gry Dragon Age: Inkwizycja