Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2012, 11:22

autor: Aver

Dragon Age III ukaże się w 2014 roku wyłącznie na konsole nowej generacji?

CV jednego z pracowników studia EA Shanghai na profilu w serwisie społecznościowycm LinkedIn sugeruje, że premiera gry Dragon Age III: Inquisition „została przesunięta na 2014 rok”, a tytuł miałby się ukazać wyłącznie na konsole nowej generacji.

Obrazek koncepcyjny z gry Dragon Age III: Inquisition - Dragon Age III ukaże się w 2014 roku wyłącznie na konsole nowej generacji? - wiadomość - 2012-11-29
Obrazek koncepcyjny z gry Dragon Age III: Inquisition
Dragon Age III w 2014 roku?
  • O przesunięciu daty premiery i wydaniu na konsole nowej generacji wspomniano na profilu jednego z pracowników studia EA Shanghai;
  • Koncern EA nie potwierdził tych doniesień, a profil został skasowany;
  • Być może chodzi o rok fiskalny 2014, rozpoczynający się 1 kwietnia 2013 roku.

Jeżeli wierzyć doniesieniom serwisu Kotaku, z wpisu jednego z pracowników studia EA Shanghai w serwisie społecznościowym LinkedIn wynikałoby, że premiera gry Dragon Age III: Inquisition została przełożona na 2014 rok. Ponadto tytuł z gatunku cRPG przygotowywany przez firmę BioWare miałby się ukazać na konsole nowej generacji – być może wyłącznie na nie, jako że nie wspomniano o wersji na PC.

Informacja na profilu niejakiego Tao Gu jest bardzo lakoniczna i wspomina o tym, że „zmienił się cel Dragon Age III – gra pojawi się na konsole nowej generacji, a jej premiera została przełożona na 2014 rok”. Koncern Electronic Arts nie skomentował tej wiadomości. Co ciekawe, krótko po tym, jak pojawiła się ona w sieci, profil chińskiego pracownika EA Shanghai został zdezaktywowany.

Warto jednak podkreślić za redaktorem serwisu Kotaku, że nie wiadomo czy chodzi o rok kalendarzowy 2014, czy też o rok fiskalny, rozpoczynający się 1 kwietnia 2013 roku. Być może chiński pracownik EA Shanghai źle zinterpretował pogłoski, jakie krążyły w maju tego roku – przedstawiciele koncernu mieli wówczas poinformować o przesunięciu premiery „ważnej gry” z roku fiskalnego 2013 na 2014.

Dragon Age III: Inquisition zostało zapowiedziane we wrześniu. Grę ma napędzać silnik Frostbite 2.0, a twórcy z BioWare obiecują rozległe lokacje, więcej opcji konfiguracji postaci, a także możliwość kontrolowania zamków i twierdz. Czas pokaże, czy dzisiejsze pogłoski o wydaniu gry wyłącznie na platformy nowej generacji są prawdziwe.