Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2012, 13:22

autor: moir

Dota 2 ustanowiła swój nowy rekord – 180 tysięcy graczy online jednocześnie

Dota 2, wciąż pozostająca w fazie beta testów sztandarowa produkcja Valve, bije w ostatnim czasie rekordy popularności. Przekroczona w miniony weekend liczba 180 tysięcy graczy online to drugi wynik w historii platformy Steam.

Dota 2 wciąż pozostaje w fazie beta testów, choć popularności mogłaby pozazdrościć jej niejedna "gotowa" produkcja. - Dota 2 ustanowiła swój nowy rekord – 180 tysięcy graczy online jednocześnie - wiadomość - 2012-12-12
Dota 2 wciąż pozostaje w fazie beta testów, choć popularności mogłaby pozazdrościć jej niejedna "gotowa" produkcja.

W miniony weekend (8-9 grudnia) Dota 2, jedna z najnowszych produkcji Valve, przekroczyła próg 180 tysięcy graczy przebywających jednocześnie online. Tym samym ustanowiła swój nowy rekord i uplasowała się tuż za zajmującym pierwsze miejsce The Elder Scrolls V: Skyrim, którego najlepszy wynik online na Steamie to nieco ponad 287 tysięcy graczy świeżo po premierze.

Wyraźny trend wzrostowy odnotowano na początku września wraz z rozpoczęciem turnieju The International 2. - Dota 2 ustanowiła swój nowy rekord – 180 tysięcy graczy online jednocześnie - wiadomość - 2012-12-12
Wyraźny trend wzrostowy odnotowano na początku września wraz z rozpoczęciem turnieju The International 2.
Czym różni się Dota 2 od League of Legends?
  • Większa dynamika rozgrywki;
  • Możliwość „dobijania” sojuszniczych jednostek i wież, ograniczająca ilość złota i doświadczenia zdobywanego przez przeciwników;
  • Większa liczba dostępnych przedmiotów z aktywnym efektem, możliwym do użycia w trakcie gry.

Osiągnięty rezultat jest imponujący, szczególnie ze względu na to, iż Dota 2 de facto przez cały czas pozostaje w fazie beta testów, a jej oficjalna premiera przewidywana jest dopiero na przyszły rok. Mimo to gra już teraz cieszy się olbrzymią popularnością, i jak sami możemy zaobserwować, jest obecnie bezkonkurencyjna na liście najpopularniejszych pozycji dostępnych na platformie Steam.

Blisko czterokrotna przewaga Dota 2 nad zajmującym drugie miejsce w rankingu Team Fortress 2. - Dota 2 ustanowiła swój nowy rekord – 180 tysięcy graczy online jednocześnie - wiadomość - 2012-12-12
Blisko czterokrotna przewaga Dota 2 nad zajmującym drugie miejsce w rankingu Team Fortress 2.

Spory wzrost liczby graczy w ostatnich miesiącach Dota 2 zawdzięcza zwłaszcza wrześniowemu turniejowi The International 2, podczas którego 16 drużyn z całego świata miało okazję zmierzyć się ze sobą w walce o milion dolarów. Była to już druga edycja zorganizowana przez Valve - pierwsza miała miejsce przy okazji oficjalnego ogłoszenia prac nad grą oraz premierowych beta testów.

Nowa produkcja ze stajni Valve od samego początku rozwija się dość nietypowo. Począwszy od sporu o nazwę z firmą Blizzard Entertainment, poprzez zaskoczenie wywołane decyzją o zastosowaniu systemu free-to-play, a skończywszy na nowatorskim rozwiązaniu polegającym na umożliwieniu organizatorom turniejów pobierania opłat, w formie elektronicznych biletów, od widzów. Na uwagę zasługuje szczególnie ostatni punkt. Jak ujawniono na oficjalnym blogu produkcji, decyzja o odpłatnym udostępnieniu dostępu do turnieju The Defense 3 sprawiła, że tylko w pierwszym tygodniu zarobił on kilka razy więcej niż jego pierwsza edycja przez cały czas swojego trwania. Zdaniem Valve taki sposób finansowania pozwoli ludziom odpowiedzialnym za podobne przedsięwzięcia uniezależnić się od sponsorów oraz związanych z nimi wahaniami i niepewnością.

Dota 2 w dalszym ciągu rozwija się niezwykle intensywnie, na chwilę obecną dostępnych jest 94 z przewidywanych 110 bohaterów. Na scenie nieustannie przybywa nowych amatorskich i profesjonalnych drużyn, odbywają się liczne prestiżowe turnieje z satysfakcjonującymi nagrodami pieniężnymi, a społeczność graczy rośnie w zastraszającym tempie.

W oczekiwaniu na oficjalną premierę tytuł możemy wypróbować go już teraz w wersji beta. Wystarczy zapisać się na oficjalnej stronie, a w przeciągu kilku dni otrzymamy własny klucz do aktywacji na Steamie.

Dota 2 ustanowiła swój nowy rekord – 180 tysięcy graczy online jednocześnie - ilustracja #4The International 2 to największy zorganizowany do tej pory turniej Dota 2. Szesnaście najlepszy zespołów z całego świata przybyło do Seattle, by walczyć o tytuły mistrzów oraz pulę nagród wynoszącą 1,6 miliona dolarów. Po trzech dniach rozgrywek eliminacyjnych, w słynnym Benaroya Hall rozegrany został wielki finał, którego zwycięzcami została chińska drużyna Invictus Gaming, drugie miejsce zaś przypadło obrońcom tytułu z poprzedniego roku – ukraińskiemu Natus Vincere. Valve zrealizowało krótki film dokumentalny w oparciu o turniej, na którym możemy zobaczyć kulisy tego wydarzenia.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dota 2

Dota 2