Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 sierpnia 2015, 11:30

autor: Jiker

Doom & Destiny Advanced - premiera na urządzeniach mobilnych

Studio Heartbit Interactive udostępniło mobilną odsłonę gry RPG Doom & Destiny Advanced. Produkcja jest oferowana w specjalnej, premierowej cenie na smartfonach i tabletach z systemami Android, iOS i Windows Phone.

Doom & Destiny okazało się przyzwoitym, pełnym humoru RPG-iem. Produkcja studia Heartbit Interactive spotkała się z na tyle dobrym przyjęciem, że w czerwcu tego roku doczekała się na pecetach kolejnej części, zatytułowanej Doom & Destiny Advanced. Kontynuacja, określana przez twórców także prequelem i rebootem, została oficjalnie przeniesiona na urządzenia mobilne z systemami Android, iOS i Windows Phone.

Tytuł jest wstępnie oferowany w specjalnej, premierowej cenie (4-5 złotych w zależności od wersji). Za jakiś czas ulegnie ona zwiększeniu, więc jeśli jesteście zainteresowani zakupem, to teraz macie ku temu najlepszą okazję. 

W grze trafiamy do tego samego uniwersum, co w części pierwszej. Historia została jednak umiejscowiona przed wydarzeniami znanymi z „jedynki”. Grupa przyjaciół-nerdów – Nigel, Mike, Johnny i Francis – podchodzi do kolejnej sesji swojej ulubionej gry fabularnej, dzięki czemu ponownie przenosi się do fantastycznej krainy. Tym razem legendarni herosi muszą powstrzymać okrutnego biznesmena Solomona Steela, pragnącego podbić świat za pomocą swojego bezwzględnego startupa.

Doom & Destiny Advanced oferuje około 15 godzin zabawy. Eksplorując świat, gracz ma okazję odwiedzić około 500 rozmaitych lokacji i podejść do setek zadań, nie tylko fabularnych. Znajdziemy tu także dynamiczny, turowy system walki, inspirowany grami pokroju Final Fantasy, a także rozbudowany system rozwoju postaci. Do wyboru otrzymaliśmy piętnaście klas postaci (m.in. wojownik, mag, złodziej czy... kucharz), 22 cosplayowe stroje, przydające bohaterom nowych umiejętności, a także ponad 150 zdolności specjalnych.

W grze nie zabrakło także sieciowego, międzyplatformowego trybu wieloosobowego. Umożliwia on toczenie starć PvP na specjalnej Arenie, a także ukończenie kampanii fabularnej wspólnie z przyjaciółmi w ramach opcji kooperacji. Warto na koniec zauważyć, że gra jest nieustannie rozbudowywana. Twórcy opracowują comiesięczne aktualizacje, za pomocą których rozwijają historię, wzbogacając ją o nowe misje, poboczne questy i wydarzenia.