Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2011, 17:45

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Dominion - nowy tryb w League of Legends

Zespół Riot Games zapowiedział, że zamierza wprowadzić do League of Legends nowy tryb rozgrywki nazwany Dominion. Autorzy najpopularniejszej gry z gatunku MOBA zamierzają zaprezentować go na targach gamescom.

Zespół Riot Games, odpowiedzialny za stworzenie gry League of Legends, ogłosił, że zamierza wprowadzić do swojego flagowego tytułu nowy tryb rozgrywki nazwany Dominion, a wraz z nim dedykowaną mu mapę.

W czasie potyczek na Crystal Scar – bo tak nazywa się nowa plansza – nadrzędnym zadaniem graczy będzie walka o pięć strategicznych punktów i utrzymanie kontroli nad nimi, co z kolei sprawi, że Nexus przeciwników będzie otrzymywać obrażenia. Grę wygra ta drużyna, która utrzyma kontrolę nad punktami wystarczająco długo, aby życie wrogiego Nexusa spadło do zera.

Różnice pomiędzy rozgrywką w Dominion, a klasycznym trybem będą znaczne. Przede wszystkim możemy spodziewać się o wiele dynamiczniejszej zabawy (mecze będą trwać około 20 minut). Twórcy zapowiadają też, że potyczki w trybie Dominion charakteryzować się będą nieustającą walką oraz zmaganiami do samego końca. Warto zaznaczyć, że w zmaganiach na Crystal Scar będą mogli wziąć udział wszyscy gracze niezależnie od poziomu doświadczenia.

Dominion - nowy tryb w League of Legends  - ilustracja #1

Aktualnie nie znamy dokładnej premiery nowego trybu, jednakże przedstawiciele Riot Games zapowiedzieli, że zamierzają zaprezentować go na Gamescon oraz podczas PAX Prime w Seattle. Wygląda więc na to, że w Kolonii dojdzie do starcia pomiędzy League of Legends oraz Dota 2 (pierwszy pokaz gry Valve został zaplanowany właśnie na niemieckie targi). Dokładniejsze informacje na temat nowego trybu zostaną ujawnione bliżej daty odbycie się obu imprez.

Dominion - nowy tryb w League of Legends  - ilustracja #2
Dominion - nowy tryb w League of Legends  - ilustracja #3
Dominion - nowy tryb w League of Legends  - ilustracja #4