Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2018, 09:04

autor: Vergil

Długi gameplay z The Sinking City – przygodówki inspirowanej prozą H.P. Lovecrafta

Ukraińskie studio Frogwares zaprezentowało świeży fragment rozgrywki z The Sinking City. Materiał ukazuje przebieg jednego z zadań pobocznych, jakie będą czekać na wykonanie w tej klimatycznej przygodówce inspirowanej twórczością H.P. Lovecrafta.

W sieci pojawił się dwunastominutowy materiał wideo prezentujący fragment jednego z zadań pobocznych, których będzie można się podjąć w trakcie zabawy w The Sinking City – interesująco zapowiadającą się przygodówkę tworzoną przez przez ukraińskie studio Frogwares. Materiał udowadnia, że choć główny bohater, czyli detektyw Charles Reed, udał się do miasta Oakmont, by uporać się z dręczącym go szaleństwem, trafił z deszczu pod rynnę. O tym, czy ostatecznie uda mu się rozwikłać zagadkę tajemniczej powodzi oraz rozprawić z cieniami swojej przeszłości, dowiemy się 21 marca 2019 roku, kiedy to opisywana produkcja trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One (w angielskiej wersji językowej).

Powyższy gameplay rozpoczyna się od rozmowy z Joy, do której domu włamała się tajemnicza kobieta. Zaglądając do zebranych wcześniej materiałów, Reed dowiaduje się, gdzie mieszka jego zleceniodawczyni, co pozwala mu odszukać pożądaną lokację na mapie (gra odda w nasze ręce otwarty świat). Jako że droga do celu prowadzi przez zalaną część miasta, nie pozostaje mu nic innego, jak skorzystać z łódki – jak mówią twórcy, do tej wody zdecydowanie nie powinno się wchodzić.

Na miejscu protagonista nie zastaje intruza, więc może spokojnie rozejrzeć się za wskazówkami. Jego kiepski stan psychiczny przypomina o sobie, gdy dostrzega rozszarpane ciało psa. Z szaleństwa może jednak zrobić dobry użytek, gdyż pozwala mu ono dostrzegać widma z przeszłości; po ułożeniu makabrycznych wydarzeń w porządku chronologicznym dowiaduje się, że tajemnicza kobieta zabiła zwierzę, a z fragmentów jego ciała uszyła… misia.

The Sinking City odda w nasze ręce otwarty świat. - Długi gameplay z The Sinking City – przygodówki inspirowanej prozą H.P. Lovecrafta - wiadomość - 2018-08-22
The Sinking City odda w nasze ręce otwarty świat.

Następnie Charles schodzi do piwnicy, gdzie napotyka istoty rodem z koszmarów, które pojawiły się w mieście wraz z powodzią. W ruch idzie broń palna, a kiedy już udaje mu się z nimi rozprawić, znajduje klucz do mieszkania sąsiada zleceniodawczyni. Jego właściciel leży martwy na podłodze, jednak znalezione tam strzępki informacji wskazują na to, że Reed podąża za bohaterką miejskiej legendy. Po powrocie do biblioteki, w której pracuje Joy (autorzy pozwolą nam korzystać z systemu szybkiej podróży), bohater musi rozejrzeć się wśród książek. Dobierając odpowiednią tematykę źródeł, w końcu trafia na tomisko, w którym wskazano miejsce zamieszkania owej kobiety.

Niestety na tym kończy się powyższy materiał. Trzeba przyznać, że zaprezentowany przez twórców skrawek historii potrafi zainteresować. Zważywszy na fakt, że mowa o zadaniu pobocznym, można zaryzykować stwierdzenie, że jeśli pozostała część fabuły będzie trzymać podobny poziom, The Sinking City przyciągnie niejednego gracza przed monitor lub telewizor na długie godziny.

Ta czaszka to jeszcze nic takiego – w trakcie zabawy w The Sinking City często będziemy napotykać o wiele bardziej makabryczne widoki. - Długi gameplay z The Sinking City – przygodówki inspirowanej prozą H.P. Lovecrafta - wiadomość - 2018-08-22
Ta czaszka to jeszcze nic takiego – w trakcie zabawy w The Sinking City często będziemy napotykać o wiele bardziej makabryczne widoki.
  1. Oficjalna strona internetowa gry The Sinking City
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
The Sinking City

The Sinking City