Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 października 2021, 16:10

Diuna przekroczyła barierę 100 milionów dolarów w box office

Diuna powoli gromadzi coraz więcej pieniędzy. Jeszcze przed premierą w USA film przekroczył barierę 100 milionów dolarów w box office.

Diuna zadebiutowała w kinach w wybranych krajach w połowie września. Od tego czasu film sukcesywnie powiększa swoje zarobki i osiągnął kolejny kamień milowy. Produkcja Denisa Villenueve’a zgromadziła w box office już 100 milionów dolarów. Jest to suma zebrana podczas trzech tygodni emisji na srebrnym ekranie. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że obraz nie pojawił się jeszcze w kinach w USA oraz w Chinach.

Fakt, że Diuna trafi niedługo do multipleksów w krajach kluczowych dla branży kinematograficznej, może sugerować, iż jej zarobki znów zaczną gwałtownie wzrastać. W gruncie rzeczy nie jest to jednak tak oczywiste. W momencie swojej premiery w Stanach Zjednoczonych film trafi również na HBO Max. Część widzów może więc zrezygnować z wizyty w kinie na rzecz seansu w domu. Diuna będzie musiała również zmierzyć się ze zjawiskiem internetowego piractwa.

Pozostaje mieć nadzieję, że wspomniane czynniki nie będą miały dużego wpływu na kinową oglądalność produkcji. To szczególnie ważne ze względu na fakt, że Denis Villenueve nadal czeka z kontynuacją filmu na zielone światło od wytwórni. Diuna od początku tworzona była bowiem z myślą o dwóch częściach, lecz na razie nie wiadomo, czy druga rzeczywiście powstanie.