Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 sierpnia 2021, 14:34

autor: Edyta Jastrzębska

Reżyser Diuny zdradza, że 2. część skupi się na innym bohaterze

Reżyser filmu zdradza, że jeśli powstanie druga część Diuny, głównym bohaterem nie będzie Paul Atryda grany przez Timothée Chalameta, tylko inna postać, którą widzowie poznają już w pierwszej części.

Chociaż Diuna jeszcze nie zadebiutowała w kinach, a dalsze losy serii stoją pod znakiem zapytania, reżyser, Denis Villeneuve, już teraz zdradza potencjalne plany na drugą część filmu, podając, że nową główną bohaterką zostanie Chani, w którą wciela się Zendaya.

Film Villeneuve opiera się na powieści Franka Herberta z 1965 roku, która opisuje losy granego przez Timothée Chalameta Paula Atrydy. Dlatego decyzja o tym, że w kontynuacji ma nastąpić zmiana głównego bohatera jest zaskakująca, jednak być może jej uzasadnienie pojawi się w filmie, który w październiku ma wejść do kin. Podczas rozmowy z włoskim magazynem Il Venerdi di Repubblica Villeneuve wypowiedział się na ten temat w taki sposób:

Nie mogę doczekać się kręcenia drugiej części Diuny, żeby zobaczyć ich [Timothée Chalameta i Zendayę – przyp. red.] razem, wiedząc, że główną bohaterką następnego rozdziału tej historii będzie Zendaya.

Reżyser Diuny zdradza, że 2. część skupi się na innym bohaterze - ilustracja #1

Skupienie się na bohaterce Zendayi i opowiedzenie historii z innego punktu widzenia niż robią to powieść oraz powstałe wcześniej film i miniseria może być ciekawym zabiegiem twórców. Chani jest niezwykle interesującą bohaterką, jedną z wojowniczek rodu Fremenów i córką imperialnego planetologa, Liet-Kynes (którą zagra brytyjska aktorka Sharon Duncan-Brewster).

Zendaya, jako zdobywczyni Emmy i doceniana w branży aktorka, powinna poradzić sobie jako osoba, która udźwignie Diunę 2. Na razie jednak w październiku 2021 roku będziemy mogli zobaczyć ją w drugoplanowej roli w Diunie, która skupi się na bohaterze Chalameta.

  1. Diuna Denisa Villeneuve’a na nowym zwiastunie
  2. Diuna Denisa Villeneuve'a będzie składała się z dwóch filmów