Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 kwietnia 2019, 11:15

autor: AlexB

Diuna Denisa Villeneuve'a będzie składała się z dwóch filmów

Joshua Grode, szef wytwórni Legendary Pictures, zdradził, że nowa ekranizacja Diuny Franka Herberta w reżyserii Denisa Villeneuve'a będzie składała się z dwóch filmów. Premiera pierwszego zaplanowana jest na przyszły rok.

Prace na planie Diuny w reżyserii znanego chociażby z Blade Runnera 2049, Nowego początku czy Sicario Denisa Villeneuve'a trwają już od przeszło miesiąca. Nie da się ukryć, że ekranizacja kultowej powieści Franka Herberta to niezwykle ambitne zadanie. Nie chodzi jedynie o przeniesienie niezwykłych wizji autora na ekran, ale również o zmieszczenie całego materiału z książki w jednej produkcji. Na szczęście, kanadyjski twórca nie musi się o to martwić. Jak zdradził w wywiadzie z The Hollywood Reporter Joshua Grode, prezes wytwórni Legendary Pictures, nowa Diuna ma składać się z dwóch filmów.

„Taki jest zamysł. Jest pewna historia opisana w niektórych książkach, którą postanowiliśmy rozwinąć. Poza tym w powieści znajduje się moment bardzo dobrze nadający się na przerwanie filmu” - powiedział.

Diuna Denisa Villeneuve’a zapowiada się na niezwykłe widowisko. - Diuna Denisa Villeneuve'a będzie składała się z dwóch filmów - wiadomość - 2019-04-26
Diuna Denisa Villeneuve’a zapowiada się na niezwykłe widowisko.

Oczywiście Grode nie zdradził, o jaki konkretnie fragment dzieła Herberta mu chodzi. Nie wiemy również, który wątek z tej słynnej kosmicznej sagi postanowiono rozwinąć. Wszystkie odpowiedzi poznamy w listopadzie 2020 roku, kiedy to ma odbyć się premiera pierwszego filmu.

Jeśli nie wiecie o co chodzi w Diunie, poniżej znajdziecie oficjalny opis fabuły nadchodzącej produkcji.

Diuna opowiada historię Paula Atrydy, błyskotliwego i bardzo utalentowanego młodego chłopaka, urodzonego z przeznaczeniem, którego jeszcze nie rozumie. Jego zadaniem jest udanie się na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie w celu zadbania o przyszłość swojej rodziny i ludu. Gdy wrogie siły rozpoczynają walkę o najcenniejsze zasoby planety, przetrwają tylko ci, którzy przezwyciężą swój strach.

Denis Villeneuve podjął się bardzo ambitnego zadania. - Diuna Denisa Villeneuve'a będzie składała się z dwóch filmów - wiadomość - 2019-04-26
Denis Villeneuve podjął się bardzo ambitnego zadania.

W obsadzie nowej ekranizacji Diuny znalazło się mnóstwo gwiazd. Na ekranie zobaczymy między innymi Timothée Chalameta (Tamte dni, tamte noce, Lady Bird), Rebeccę Ferguson (Król rozrywki, Dziewczyna z pociągu), Dave'a Bautistę (Strażnicy galaktyki, Blade Runner 2049), Stellana Skarsgarda (Avengers, Piraci z Karaibów), Charlotte Rampling (Basen, Broadchurch), Oscara Isaaca (Co jest grane, Davis?, Ex Machina), Javiera Bardema (Skyfall, To nie jest kraj dla starych ludzi) oraz Jasona Momoę (Aquaman, Gra o tron, Conan Barbarzyńca). Scenariusz do filmu napisali Eric Roth (Forrest Gump, Narodziny gwiazdy), Jon Spaihts (Doktor Strange, Pasażerowie) oraz Denis Villeneuve. Jednym z członków ekipy twórców jest również Hans Zimmer, który, jak nietrudno się domyślić, będzie odpowiedzialny za muzykę.

Timothée Chalamet w nowej ekranizacji Diuny wciela się w postać Paula Atrydy. - Diuna Denisa Villeneuve'a będzie składała się z dwóch filmów - wiadomość - 2019-04-26
Timothée Chalamet w nowej ekranizacji Diuny wciela się w postać Paula Atrydy.

Prawa do ekranizacji Diuny Franka Herberta wytwórnia Legendary Entertainment zdobyła w 2016 roku. W planach są zarówno kinowe, jak i telewizyjne adaptacje tego kultowego cyklu. Czy okażą się one lepsze od filmu Davida Lyncha z 1984 roku i miniserialu Johna Harrisona sprzed dziewiętnastu lat? Trudno na razie wyrokować, lecz wieści na temat filmu Villeneuve'a są jak na razie bardzo obiecujące.

  1. Oficjalna strona internetowa Warner Bros.
  2. Oficjalna strona internetowa Legendary Entertainment
  3. Oficjalna strona internetowa sagi Diuna